Հունիսի 20-ից Թբիլիսիի կինոթատրոններում այլևս ռուսալեզու ֆիլմեր չեն ցուցադրվում: Այդ մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոտին Թբիլիսիի կինոթատրոնների ասոցիացիայի վրա հղումով:
«Հունիսի 20-ից Թբիլիսիի բոլոր կինոթատրոններում ռուսերեն թարգմանությամբ ֆիլմեր և անիմացիա այլևս չի ցուցադրվի: Այժմ ֆիլմերը կարելի է դիտել վրացերեն կամ անգլերեն լեզուներով»,-հայտարարել են Ասոցիացիայում՝ չմանրամասնելով, թե ինչի հետ է կապված նման որոշումը:
Կինոթատրոնների Cavea ցանցը հունիսի 20-ից կասեցրել է ռուսալեզու և ռուսերեն թարգմանությամբ ֆիլմերի ցուցադրությունը: Ցանցը պնդում է, որ որոշումը կայացվել է վերջին օրերին Վրաստանում տեղի ունեցած իրադարձությունների հետևանքով: Ըստ նրանց, դա համերաշխության դրսևորում է «հակաօկուպացիոն ակցիայի մասնակիցների հետ»:
Ընկերությունում չեն նշել, թե որքան կտևի արգելքը և երբևէ կվերսկսվեն արդյոք ռուսալեզու ֆիլմերի ցուցադրությունները:

Тбилисские кинотеатры с начала акций протестов в Тбилиси, с 20 июня, перестали показывать фильмы и анимацию с русским переводом. Об этом заявили в Ассоциации кинотеатров Тбилиси.
«С 20 июня во всех кинотеатрах Тбилиси фильмы и анимацию с русским переводом больше показывать не будут. Теперь фильмы можно посмотреть на грузинском и английском языках», – заявили в Ассоциации, пишет РИА Новости.
Самая большая сеть кинотеатров в Грузии –Cavea с 20 июня приостановила показ русскоязычных сеансов. В Cavea отметили, что данное решение было принято в связи с событиями, развивающимися в последние дни. По их словам, это является «проявлением солидарности к участникам антиоккупационной акции».