Ռուսաստանում ընթացող «Արմիա 2019-ի» շրջանակներում Հայաստանը զենքի և զինամթերքի ձեռքբերման պայմանագրեր է կնքել: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Ինչպես հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը «Արմիա 2019-ի» շրջանակներում կնքվել են պայմանագրեր՝ հարձակողական նոր զինատեսակների, նոր սերնդի զինամթերքի ձեռքբերման, ինչպես նաև այլ միջոցների մատակարարումների վերաբերյալ:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցում է հունիսի 25-30-ը, Մոսկվայի շրջանի Կուբինկա քաղաքում անցկացվող «Արմիա-2019» միջազգային ռազմատեխնիկական համաժողովը։Միջազգային ցուցահանդեսի հարթակներում ներկայացված են նաև Հայաստանի Հանրապետության ռազմարդյունաբերության համալիրի արտադրության ցուցանմուշներ:

Армения в рамках проходимых в РФ мероприятий «Армия 2019» заключила договора о приобретении нового вооружения. Об этом сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в Facebook.
«Как заявил министр обороны РА Давид Тоноян, в рамках мероприятий «Армия 2019» заключены договора о приобретении вооружения наступательного характера, вооружения нового поколения, а также поставках других средств», – отметил Ованнисян.
Министр обороны Армении Давид Тоноян 25-30 июня принимает участие в подмосковной Кубинке в международном военно-техническом форуме «Армия-2019».