Չեխիայի Հանրապետությունն ավարտել է Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործողությունների համաձայնագրի վավերացումը: Այդ մասին Twitter-ում հայտնել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Չեխիան ամբողջությամբ ավարտել է Համապարփակ և ընդլայնված գործողությունների համաձայնագրի վավերացման գործընթացը և իրազեկել է այդ մասին Եվրոպական խորհրդին»,-ասվում է Նաղդալյանի գրառման մեջ:
Համաձայնագիրը մինչև այս վավերացրել են Բուլղարիան, Դանիան, Էստոնիան, ՄԹ-ն, Լիտվան, Լատվիան, Լյուքսեմբուրգը, Մալթան, Լեհաստանը, Ռումինիան, Գերմանիան, Ֆինլանդիան, Հունգարիան, Շվեդիան, Սլովակիան, Կիպրոսը: Համաձայնագիրը վավերացրել է նաև Հայաստանը:

The Czech Republic has fully completed the ratification of the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement signed between Armenia and the European Union in November 2017.
According to the spokeswoman of the Armenian Foreign Ministry Anna Naghdalyan, Prague has officially notified Brussels about the move.
The European Parliament, Slovakia, Sweden Finland, Hungary, Germany, Luxembourg, Great Britain, Romania, Denmark, Bulgaria, Poland, Estonia, Latvia and Lithuania, Malta, as well as the Cypriot parliament have so far ratified the CEPA.