Ուկրաինական 24 հեռուստաալիքի հաղորդավար Արտյոմ Օվդիենկոն իր ֆեյսբուքյան էջում անպարկեշտ արտահայտություններով է դիմել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին: Տեսանյութը ձայնագրվել է ստուդիայում ռուսերեն լեզվով:
Օվդիենկոն իր խոսքը սկսում է Պուտինին հայհոյելով և հույս է հայտնում, որ ՌԴ նախագահի վախճանը մոտալուտ է և մի քանի անգամ կրկնում է. «Ին՞չ ես քիթդ խոթում», այդ թվում «քո ******** եղբայրական սիրով»: «Ինչո՞ւ չես հանդարտվում ու հանգիստ տեղդ նստում: Հա խառնվում ես ու խառնվում մեր գործերին: Մեր`Ուկրաինայի, Վրաստանի, Մոլդովայի: Քո երկրի խնդիրներով զբաղվիր»,-ասել է հաղորդավարը, գրում է «Սնոբը»:
Ավարտին Օվդիենոկոն ազդարարել է ուկրաինական 24 հեռուստաալիքի և վրացական «Ռուսթավի-2»-ի միջև կայանալիք հեռուստակամուրջը և խորհուրդ տվել ռուսաստանցիներին դիտել այն: «Մենք շատ բան ունենք խոսելու մեր եղբայր վրացների հետ»,-ասել է նա:
Տեսանյութի մեկնաբանության մեջ հաղորդավարը գրել է, որ դա կայանալիք հեռուստակամրջի ոչ պաշտոնական անոնսն է:
Օվդիենկոն կրկնօրինակել է վրացական «Ռուսթավի 2»-ի հաղորդավար Գեորգի Գաբունիային, որը հուլիսի 7-ին ուղիղ եթերում հայհոյել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին: Հեռուստաալիքը ներողություն է խնդրել նրա փոխարեն, հեռացրել է եթերից 2 ամսով, սակայն չի հեռացրել աշխատանքից:
ՌԴ Պետդուման ի պատասխան առաջարկել է կառավարությանը պատժամիջոցներ սահմանել Վրաստանի դեմ, սակայն, Պուտինը հայտարարել է, որ չէր անի նման բան`հարգելով վրաց ժողովրդին:

Ведущий украинского 24 канала Артем Овдиенко опубликовал на своей странице в Facebook обращение в нецензурной форме к президенту России Владимиру Путину. Видео записано в студии на русском языке.
Овдиенко начинает свою речь с матерного оскорбления Путина, выражает надежду на скорую кончину российского президента и несколько раз повторяет один и тот же вопрос «чего ты к нам лезешь?», в том числе «со своей ******** братской любовью».
«Чего тебе неймется и не сидится ровно ? Что ты к нам все лезешь и лезешь. К нам в Украину, Грузию, в Молдову. Да у тебя же в твоей стране проблем выши крыши», — говорит ведущий, пишет «Сноб».
В итоге Овдиенко анонсировал телемост между украинским 24 каналом и грузинским «Рустави-2» и посоветовал посмотреть его россиянам. «Нам надо и нам есть о чем поговорить с нашими братьями грузинами», — заключил он.
В комментарии под видео ведущий написал, что это «неофициальная версия анонса телемоста».
Овдиенко повторил манеру обращения ведущего «Рустави 2» Георгия Габунии, который 7 июля в прямом эфире обматерил Путина и оскорбил мать президента. Телеканал извинился за поведение журналиста, отстранил его на два месяца, но не стал увольнять.
Российская Госдума предложила правительству ввести санкции против Грузии, однако Путин заявил, что не стоит этого делать из уважения к грузинскому народу. «Много чести», — прокомментировал он идею возбудить дело в отношении оскорбившего его журналиста.