Կիևում նռնականետից կրակել են «112 Ուկրաինա» հեռուստաալիքի շենքին: Ոստիկանությունը միջադեպը որակել է որպես ահաբեկչական գործողություն: Կիևում հատուկ գործողություն է իրականացվում կրակողին հայտնաբերելու և ձերբակալելու համար:
Միջադեպը տեղի է ունեցել հուլիսի 13-ին տեղական ժամանակով 04:00-ին: Միջադեպի հետևանքով ոչ ոք չի տուժել: Հարուցվել է քրեական գործ, հայտնում է «Վեդոմոստին»:
Կրակողի դրդապատճառների մասին ոստիկանությունը ոչինչ չի հայտնել: Հեռուստաալիքը պատահարը կապել է հուլիսի 12-ին ալիքի աշխատակիցների բաց ուղերձի հետ, որով իրենք խնդրել են Ուկրաինայի ԱԱԾ-ին, դատախազությանը և դիվանագիտական հաստատություններին պաշտպանել իրենց ծայրահեղականներից, որոնք, իբր, փորձում են ազդել հեռուստաալիքի քաղաքականության վրա:

В Киеве полицейские разыскивают злоумышленника, который выстрелил в фасад здания телеканала «112 Украина» из гранатомета, сообщила киевская полиция. Произошедшее квалифицировано как террористический акт, в городе проводится специальная операция по задержанию стрелка.
Согласно сообщению полиции, инцидент произошел 13 июля около 04:00 по местному времени. В результате стрельбы никто не пострадал. Возбуждено уголовное дело по ч. 1 ст. 258 Уголовного кодекса Украины (террористический акт), пишут «Ведомости».
О мотивах стрелявшего полиция пока ничего не сообщает. Сам телеканал связал случившееся с тем, что 12 июля его сотрудники выступили с открытым обращением, попросив Службу безопасности Украины, прокуратуру и дипломатические учреждения защитить их от произвола радикалов, которые якобы пытаются повлиять на редакционную политику.