Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանի հետ հանդիպմանն ասել է, որ իր երկիրը հարգանքով է վերաբերվում Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձություններին:
Նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, դեսպանը նշել է, որ ՌԴ-ն պատրաստ է զարգացնել երկու երկրի միջև գործակցությունը տարբեր ուղղություններով:
Հանդիպման ընթացքում նախարարն ու դեսպանը քննարկել են ՀՀ-ում հակակոռուպցիոն և դատաիրավական ոլորտներում նախատեսվող բարեփոխումները, մասնավորապես՝ պաշտոնատար անձանց գույքի, եկամուտների, ծախսերի հայտարարագրման ինստիտուտի կատարելագործում, դատավորի նկատմամբ կարգապահական վարույթ հարուցելու հիմքերի հստակեցում և այլ հարցեր:

Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopyrkin has said at a meeting with Armenian Minister of Justice Rustam Badasyan that Moscow respects the events taking place in Armenia.
The ambassador said Russia is ready to develop cooperation between the two countries in different directions.
During the meeting, the Minister and the Ambassador discussed anti-corruption and judicial and legal reforms in Armenia, in particular, improving the institute for declaring property, incomes, expenses of officials, determining the grounds for initiating disciplinary proceedings against a judge, and other issues.