ՀՀ քննչական կոմիտեն հարուցել է քրեական գործ՝ բանկոմատից մոտ 18 մլն դրամ գողանալու դեպքի առթիվ, հայտնել է ՔԿ մամուլի ծառայությունը:
Նախնական տվյալներով՝ 2019 թվականի հուլիսի 28-ին՝ ժամը 04:00-ից մինչև 05:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, տեխնիկական միջոցների գործադրմամբ, այն է՝ պայթեցնելու եղանակով, բացել են «ՎՏԲ Հայաստան բանկ» ՓԲ ընկերությանը պատկանող, Երևան քաղաքում գտնվող բանկոմատներից մեկի դուռը և այնտեղից գաղտնի հափշտակել առանձնապես խոշոր չափերով կանխիկ գումար:
Նկատի ունենալով, որ նյութերում առկա են քրեական գործ հարուցելու օրինական հիմք և առիթ՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով:

29 Июль 2019 - 14:55 AMT
В Ереване взорвали один из банкоматов банка ВТБ и украли около $38,000. Об этом сообщает Следственный комитет Армении.
Отмечается, что по предварительным данным, 28 июля, в промежутке между 04:00 и 05:00 (по местному времени), с использованием технических средств, путем взрыва была вскрыта дверь одного из банкоматов ВТБ и присвоена наличная сумма в особо крупном размере.
«Принимая во внимание, что в материалах дела присутствуют законные основания для возбуждения уголовного дела, в следственном отделении административных районов Кентрон и Нор-Норк возбуждено уголовное дело по признакам пункта 1-го части 3-й статьи 177-й (Кража в особо крупных размерах) Уголовного кодекса Армении», – говорится в ообщении СК РА.
Был проведен ряд следственных мероприятий. С места инцидента для изучения были изъяты поврежденные части банкомата, наличные деньги, а также устройство видеонаблюдения. Для выяснения обстоятельств, имеющих значение для уголовного дела, назначен ряд экспертиз.