Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության (ԱԷՄԳ) փորձագետների խմբի գնահատմամբ, ՀՀ միջուկային անվտանգության մակարդակն առավելագույն 4 միավորից 3.82 է, հայտնել է «Հայաստանի Հանրապետություն» օրաթերթը:
Նշվում է, որ հունիսին 7-օրյա ստուգողական առաքելությամբ Հայաստանում էր գործակալության փորձագետների խումբը, որի նպատակն էր քննարկել 2015 թվականի IRRS-ի (գործակալության կարգավորող մարմնի գործունեության դիտարկման միասնական առաքելությունը) կողմից տրված առաջարկների և խորհուրդների իրականացման ընթացքը:
Ստուգողական առաքելությունն անցկացվել է Հայաստանի կառավարության հրավերով և հյուրընկալվել է Հայաստանի Հանրապետության միջուկային անվտանգության կարգավորման կոմիտեի կողմից:
ԱԷՄԳ-ի առաքելությունը փաստել է, որ Հայաստանը ամրապնդել է իր կարգավորող ենթակառուցվածքը առկա մարտահրավերների պայմաններում:

An International Atomic Energy Agency (IAEA) team of experts have assessed Armenia's nuclear security level at 3.82 points on a four-point scale, Hayastani Hanrapetutyun (Republic of Armenia) newspaper reports.
The Integrated Regulatory Review Service (IRRS) team on 17 June concluded a seven-day follow-up mission to review Armenia’s implementation of recommendations and suggestions made during an initial IRRS mission in 2015.
The follow-up mission was conducted at the request of the Government of Armenia and hosted by the Armenia Nuclear Regulatory Authority (ANRA).
The IAEA team said back then that Armenia has made progress in strengthening its regulatory framework for nuclear and radiation safety but still faces challenges, including a shortage of qualified and experienced staff at the regulatory body.