ԱՄՆ-ում 1 օրում կրակոցների 3 դեպք է եղել, որոնց հետևանքով ընդհանուր առմամբ մոտ 30 մարդ է զոհվել:
Օգոստոսի 4-ին Չիկագոյի զբոսայգում հնչած կրակոցների հետևանքով 7 մարդ է վիրավորվել, հայտնում է ոստիկանությունը: Անհայտ անձը կրակ է բացել մարդկանց ուղղությամբ խաղահրապարակի մոտ: Կրակել են սև Chevrolet Camaro-ից և հեռացել հանցանքի վայրից, հայտնում է «Վեդոմոստին»:
Օհայոյի նահանգի Դեյթոն քաղաքում անհայտ անձը 9 մարդ է սպանել: Եվս 26 անձ տուժել է, իսկ հանցագործը սպանվել է:
Իսկ դրանից մի քանի ժամ առաջ զինյալը կրակ է բացել հրացանից Տեխաս նահանգի Էլ Պասո քաղաքում գտնվող Walmart խանութի հաճախորդների ուղղությամբ: Այնտեղ զոհվել է 20 մարդ, ևս 26-ը՝ վիրավորվել: Կրակողը հանձնվել է ոստիկանությանը՝ դա 21-ամյա երիտասարդ էր նույն նահանգի այլ քաղաքից: Կրակոցներից առաջ նա մանիֆեստ է հրապարակել համացանցում:

5 Август 2019 - 06:18 AMT
Семь человек получили ранения в результате стрельбы в парке в Чикаго 4 августа. Об этом сообщает полиция.
Неизвестный открыл огонь по людям в районе детской площадки. Стрелявший находился в черном автомобиле Chevrolet Camaro, после инцидента он скрылся с места преступления, пишут «Ведомости».
Стрельба в Чикаго произошла спустя несколько часов после того, как неизвестный расстрелял девять человек в американском городе Дейтон, штат Огайо. Еще 26 человек пострадали, преступник был застрелен.
А за несколько часов до этого вооруженный винтовкой мужчина открыл стрельбу по посетителям магазина Walmart в Эль-Пасо, штат Техас. Там погибли 20 человек, еще 26 получили ранения. Стрелявший сдался полиции, им оказался 21-летний мужчина, приехавший из другого города в том же штате. Перед стрельбой он опубликовал манифест в интернете.