Օգոստոսի 12-ին Երևան-Մոսկվա չվերթը չի կատարվել օդանավում տեխնիկական խնդրի պատճառով: Այդ մասին Քաղավիացիայի կոմիտեն հայտնել է իր ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Այսօր, օգոստոսի 12-ին Երևանից դեպի Մոսկվա (UTA880 չվերթով) «Վնուկովո» օդանավակայան մեկնող Utair ավիաընկերության կողմից շահագործվող Boeing 737 տեսակի ինքնաթիռը, չի կատարել պլանավորված չվերթը, օդանավում հայտնաբերված տեխնիկական խնդրի պատճառով:
Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն կապվել է Utair ավիաընկերության Հայաստանյան ներկայուցչության հետ, որտեղից փոխանցել են, որ աշխատանքներ են տարվում հնարավորինս սեղմ ժամկետներում քաղաքացիների տեղափոխությունը կազմակերպելու նպատակով, իսկ մինչ այդ ուղևորներն ապահոված կլինեն հյուրանոցով և սնունդով»,-ասվում է գրառման մեջ:

Рейс Ереван-Москва 12 августа был отменен из-за обнаруженной в лайнере технической проблемы. Об этом сообщает Комитет гражданской авиации Армении.
«Самолет Boeing 737 авиакомпании Utair не совершил запланированный на 12 августа рейс из Еревана в Москву из аэропорта «Внуково» из-за обнаруженной в лайнере технической проблемы.
Комитет гражданской авиации связался с представительством авиакомпании Utair в Армении, откуда сообщили, что ведутся работы по организации вылета пассажиров в максимально сжатые сроки, а до этого граждане будут обеспечены гостиницей и питанием», – говорится в сообщении.