Կերմլում հերոսներ են համարում օդաչուներին, որոնք կարողացել է են А321 ինքնաթիռով վթարային վայրէջք կատարել մերձմոսկովյան դաշտում՝ տասնյակ մարդկանց կյանքեր փրկելով: Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Եկեք շնորհավորենք միմյանց, որ ինքնաթիռի 234 ուղևորներն ու անձնակազմի 7 անդամները ողջ են մնացել: Շուտափույթ ապաքինում մաղթենք նրանց, ով տուժել է, և շնորհավորենք հերոս օդաչուներին, որոնք փրկեցին մարդկանց կյանքներն ու վայրէջք կատարեցին»,-ասել է Պեսկովը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Ուրալյան ավիաուղիների» А321 ինքնաթիռը վթարային վայրէջք է կատարել օգոստոսի 15-ի առավոտյան Ժուկովսկի օդանավակայանից օդ բարձրանալուց հետո:Օդանավը կատարում էր Մոսկվա-Սիմֆերոպոլ չվերթը: Բարձրություն հավաքելիս՝ օդանավը բախվել է ճայերի երամին: Ինքնաթիռի երկու շարժիչներն էլ անջատվել են, քանի որ այնտեղ թռչուններ էին հայտնվել: Շարժիչներից մեկը բռնկվել էԱրդյունքում անձնակազմը ստիպված է եղել վայրէջք կատարել Ռիբակի գյուղի մոտակայաքի եգիպտացորենի դաշտում: Ուղևորներին տարհանել են ինքնաթիռից փչովի տրապերի միջոցով: Հրդեհ ինքնաթիռում չի եղել:

The pilots of a passenger jet that made an emergency landing in a cornfield outside of one of Moscow's airports after colliding with a flock of birds are heros, said Kremlin spokesman Dmitry Peskov.
The Airbus A321 aircraft of Ural Airlines was carrying 234 passengers and seven crew members from Moscow's Zhukovsky airport to Simferopol in Russia-annexed Crimea, the Rosaviatsia air transport agency said in a statement.
"There was an emergency landing in Zhukovsky. Birds got into both engines. Engines turned off, the crew carried out the landing … one kilometre away from the runway," TASS state news agency quoted the airlines' general director, Sergei Skuratov, as saying.
The Ministry of Health said 23 people were injured, including nine children.
The plane landed in a cornfield, with its engines off and landing gear retracted, the agency added.
"Let's congratulate each other that 234 passengers of the plane and seven crew members survived, we wish a speedy recovery to those who were injured, and congratulate the hero pilots who saved the lives of people and landed the plane," Peskov was quoted as saying by RIA Novosti.