«Պոբեդա» ավիաընկերությունն օգոստոսի 16-ից վերսկսում է ավիատոմսերի վաճառքը դեպի Գյումրի: Այդ մասին հայտարարել է ավիաընկերության պաշտոնական ներկայացուցիչը:
Ձմռան համար նախատեսված թռիչքների ժամանակացույցը դադարեցվել էր օդանավակայանի հետ եղած տարաձայնությունների պատճառով, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
«Այսոօր մենք վերսկսում ենք դեպի Գյումրի թռիչքների տոմսերի վաճառքը: Օդանավակայանը խոստացել է անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկել վառելիքի լիցքավորման գործընթացի հսկողության համար: Մենք շատ ուրախ ենք, որ մեր հաճախորդները կրկին կկարողանան Գյումրի մեկնել»,-ասել էընկերության ներկայացուցիչը:
Ավելի վաղ ռուսական ԶԼՄ-ները հայտնել էին, որ լոուքոսթեր «Պոբեդան» կկասեցնի թռիչքները Հայաստան ձմռան շրջանում՝ նշելով, որ դա կապված է Գյումրիի օդանավակայանում վառելիքի թերլիցքավորման հետ: Աղբյուրը նշել էր, որ ավիաընկերությունը բազմիցս է դիմել օդանավակայանի ղեկավարությանը՝ խնդրելով շտկել իրավիճակը:
Ըստ ՏԱՍՍ-ի, ինչպես ասվում է Գյումրիի օդանավակայանի գլխավոր մենեջեր Մարսելո Վենդեի նամակում, օդանավակայանը ներողություն է խնդրել վառելիքի թերլիցքավորման հետ կապված միջադեպի համար և խոստացել է, որ «մեղավորները կհայտնաբերվեն և կպատժվեն: Մենք լիարժեք երաշխավորում ենք, որ նման միջադեպերն ապագայում կբացառվեն»,-ասվումէ նամակում:
«Պոբեդան» շաբաթական 10 չվերթ է իրականացնում Մոսկվայից Գյումրի, իսկ ձմռան շրջանում շաբաթական 7 չվերթ:

Авиакомпания «Победа» возобновляет 16 августа продажу авиабилетов в Гюмри (Армения). Об этом сообщил официальный представитель авиакомпании, пишет ТАСС.
Продажи на зимнее расписание полетов были приостановлены в начале августа из-за разногласий с аэропортом.
«Сегодня мы возобновляем продажу рейсов в Гюмри: аэропорт пообещал принять все необходимые меры по контролю качества топливозаправочного процесса. Мы очень рады, что наши клиенты снова полетят в Гюмри», – сказал он.
«Победа» приостановила продажу авиабилетов на рейсы в Армению с зимнего сезона 6 августа. Как сообщал тогда источник, решение о приостановке связано с тем, что «топливозаправочная компания периодически практикует недолив топлива». Он говорил, что авиакомпания неоднократно обращалась к руководству аэропорта с просьбой разобраться в ситуации.
Как говорится в письме генерального менеджера аэропорта Гюмри Марсело Венде, аэропорт извинился за инцидент с недоливом топлива в начале года и пообещал, что «виновные будут выявлены и наказаны».
На данный момент «Победа» выполняет 10 рейсов в неделю из Москвы в Гюмри (оттуда предлагается перевозка до Еревана), в зимнем сезоне было запланировано семь рейсов в неделю.