Իսրայելի ռազմական ավիացիան մի քանի հարված է հասցրել «Համասի» օբյեկտներին Գազայի հատվածում՝ ի պատասխան Իսրայելի տարածքի հրթիռակոծմանը պաղեստինցի ծայրահեղականների կողմից: Այդ մասին Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտնել է Twitter-ում: Կորուստների մասին տվյալներ չկան:
Իսրայելի ավիացիան հարվածներ է հասցրել «Համասի» ռազմակայանի թիրախներին»,-գրում է «Կոմերսանտը»:
Ավելի վաղ իսրայելյան ՀՕՊ-ը 2 հրթիռ էր խոցել, որոնք արձակվել էին Գազայի կողմից: Ընդհանուր առմամբ պաղեստինցիները 3 հրթիռ էին արձակել: Իսրայելի որոշ սահմանամերձ բնակավայրերում օդային տագնապի ազդանշան է հնչել:
Իսրայելն ու Պաղեստինը պարբերաբար հարվածներ են հասցնում միմյանց: Մայիսին տեղի ունեցավ հակամարտության սրացում, Գազայի հատվածը մեկ օրում մոտ 400 հրաթիռ արձակեց Իսրայելի ուղղությամբ: Ի պատասխան Իսրայելը գրոհեց «Համասի» մոտ 200 օբյեկտ: Ավելի ուշ կողմերը հրադադար կնքեցին մինչև 2019-ի ավարտը:

26 Август 2019 - 12:35 AMT
Военно-воздушные силы Израиля нанесли несколько ударов по позициям движения «Хамаса» в секторе Газа в ответ на обстрел ракетами территории Израиля палестинских радикалов. Об этом сообщила Армия обороны Израиля в Twitter. Сообщений о потерях в результате ударов не поступало.
Израильская авиация отметила, что нанесла удар «по целям на территории военной базы «Хамаса» в северной части сектора Газа», пишет «Ъ».
Ранее израильская система ПВО перехватила две ракеты, запущенные из сектора Газа. Всего палестинские радикалы выпустили три снаряда. В городе Сдерот, селении Ибим, а также в нескольких кибуцах в районе границы с палестинским приморским анклавом звучала сирена.
Израиль и Палестина регулярно наносят друг по другу удары. В мае произошла эскалация конфликта, сектор Газа за сутки, 4 мая, выпустил около 400 ракет по территории Израиля. В ответ Израиль атаковал около 200 объектов движений «Хамас» и «Исламский джихад». В конце месяца сторонам удалось договориться о перемирии на полгода.