Սեպտեմբերի 9-ին «Սիբիր» ավիաընկերության Երևան-Մոսկվա համար 908 չվերթի ուղևորների օդանավ նստեցման ժամանակ, ուղևորներից մեկը հայտարարել է, որ իր ձեռքի իրերում ռումբ կա, սակայն որևէ պահանջ չի ներկայացրել, այս մասին հայտնում են ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեից։
Այդ մասին, տեղեկացման ուղեցույցի համաձայն, անհապաղ տեղեկացվել է օդանավակայանի ավիացիոն անվտանգության ծառայությանը և ոստիկանությանը։
Ահազանգ ստանալուց հետո՝ ավիացիոն անվտանգության ծառայության աշխատողների կողմից ուղևորը մեկուսացվել է, օդանավում գտնվող նրա ձեռքի իրերը վերցվել են հսկողության տակ, կատարվել է օդանավում գտնվող ուղևորների իջեցում և ուղևորների, նրանց ձեռքի իրերի, ուղեբեռների, բեռի և օդանավի ամբողջական զննում։ Զննման ընթացքում օդանավով փոխադրման համար արգելված առականեր, իրեր, նյութեր և սարքավորումներ չեն հայտնաբերվել։

9 Сентябрь 2019 - 07:42 AMT
9 сентября во время посадки пассажиров на рейс 908 рейса Ереван-Москва авиакомпании «Сибирь» один из пассажиров заявил, что в его ручной клади есть бомба, однако, он не представил никаких требований. Об этом сообщает Комитет гражданской авиации РА.
Согласно инструкции, об этом незамедлительно сообщили Службе авиационной безопасности аэропорта и полиции.
После получения сообщения сотрудники Службы авиационной безопасности изолировали пассажира, находившаяся в самолете его ручная кладь была взята под контроль, была произведена высадка находившихся на борту пассажиров, а также полный досмотр самих пассажиров, их ручной клади, багажа и самолета.
В ходе осмотра не было обнаружено предметов, материалов и оборудования, запрещенного для перевозки на самолете.