Ամերիկահայ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը մեծ պլաններ ունի՝ կապված Հայաստանի հետ, մասնավորապես՝ աշխատատեղեր ստեղծելու: Այս մասին նա հայտնել է թվիթերյան իր էջում:
«Հույս ունեմ՝ առաջիկա այցս Հայաստան հիանալի նորություններ կբերի, քանի որ ես մեծ ծրագրեր ունեմ։ Հույս ունեմ Հայաստանում ուղիներ կգտնեմ՝ օգնելու առևտրի մեծացմանն ու հայերի համար աշխատատեղերի ստեղծմանը, ինչը ներառում է նաև ապագայում այստեղ SKIMS-ի արտադրությունը»,- գրել է Քիմ Քարդաշյանը թվիթերում։
Համացանցում տարածված լուրին, թե Քիմ Քարդաշյանի SKIMS բրենդի ներքնաշորերն արտադրված են Թուրքիայում, արձագանքել էր Ամերիկայի հայկական համագումարը:
Քարդաշյանը նշել էր՝ ցանկացել է, որ իր բրենդի ապրանքը հնարավորինս լավը լինի և փորձագետների հետ քննարկման արդյունքում համարել են, որ այն արտադրողը կարող է լինել Թուրքիան։
Ամերիկայի հայկական համագումարը Twitter-ում նաև շնորհակալություն էր հայտնել Քարդաշյանին՝ ցեղասանության ճանաչման գործում ունեցած ներդրման համար։
Քիմ Քարդաշյանը ժամանելու է Երևան՝ հոկտեմբերի 6-9-ը անցկացվելիք WCIT 2019 ՏՏ համաշխարհային տեխնոլոգիական համաժողովին մասնակցելու: Սա կլինի նրա երկրորդ այցը ՀՀ: Առաջին հեռուստաաստղը Հայաստան է եկել 2015 թվականին:

Reality TV star Kim Kardashian West hopes to create jobs for Armenians which includes SKIMS production in the country, she said in a series of tweets, after the Armenian National Committee of America called out her decision to have some of her products made in Turkey.
"I am a strong believer that in order for change to happen, you must be willing to work with all people, even when you have differences in political opinions," Kardashian tweeted.
"I will be visiting Armenia in the next two weeks and hope to seek ways I can help increase trade and hopefully create jobs for Armenians which includes @skims production there in the future.
"As a brand, we believe in embracing all people and as an individual I have been working towards broader goals in hopes of bringing forward the recognition of the Armenian Genocide which I remain very passionate about.
"We consulted with experts and searched globally for the best in class options, some which was found in Turkey. We believe strongly against discrimination of any kind; against anyone or any nation based on the past.