ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հետևում է զորավարժությունների ընթացքին: Նա այդ մասին տեսանյութ է հրապարակել իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Եկել եմ զորավարժությունների ընթացքին հետևելու»,-ասվում է նրա գրառման մեջ:
Սեպտեմբերի 24-ի առավոտյան ՀՀ տարածքում մեկնարկել է «Զինված ուժերի ծավալումը, հակառակորդի ագրեսիայի դիմագրավումը» թեմայով լայնածավալ ռազմավարական զորավարժությունը:
ՀՀ ԶՈՒ պատրաստության 2019թ. պլանի համաձայն անցկացվող զորավարժությունների նպատակներն են ՀՀ ԶՈՒ ծավալման և մարտական կիրառման պլանների գործնական ստուգումը, ներգրավված ուժերի և միջոցների մարզումը, զորահամալրային խնդիրների կատարման ուղղությամբ ՀՀ պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմիններին, ՀՀ ԶՈՒ ղեկավարման օղակներին և զորահավաքային ռեսուրսներին գործնական փորձի հաղորդումը, զորավարժություններին ընդգրկված ուժերի, միջոցների, զորահավաքային մարմինների և ռեսուրսների հնարավորությունների ուսումնասիրումը և ճշգրտումը, շտաբների գործողությունների ներդաշնակումը: Զորավարժությունները շարունակվելու են մինչև հոկտեմբերի 5-ը:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян следит за ходом проводимых в Сюникской области РА военных учений. Об этом премьер сообщил на своей странице в Facebook.
«Прибыл, чтобы проследить за ходом военных учений», – отметил Пашинян.
В Армении 24 сентября стартовали широкомасштабные военные учения на тему «Развертывание вооруженных сил, противодействие агрессии противника».
Решением правительства 24 сентября в Армении было объявлено условное военное положение, в соответствии с которым все органы управления вооруженными силами и войска приведены к «Полной» боевой готовности с надлежащими ограничениями. Под руководство начальника Генерального штаба Вооруженных сил Армении перешли все подразделения войск полиции и Погранслужбы, а также государственные учреждения и органы местного самоуправления, которые будут осуществлять совместные задачи.