Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն սեպտեմբերի 30-ին կժամանի Հայաստան՝ մասնակցելու Եվրասիական տնտեսական խորհրդի բարձրագույն նիստին:
Ալեքսանդր Լուկաշենկոն աշխատանքային այցով Հայաստանում կլինի սեպտմբերի 30-ին և հոկտեմբերի 1-ին, հայտնում է Բելառուսի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
«Լուկաշենկոն իր ելույթում կներկայացնի Բելառուսի տեսակետը ԵՏՄ-ում պետությունների փոխգործակցության ակտուալ հարցերի և ինտեգրացիոն միավորման հետագա զարգացման վերաբերյակ,-ասվում է հաղորդագրության մեջ, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Նշվում է, որ կազմակերպության անդամ պետությունների ղեկավարների հանդիպումը կանցնի նեղ և ընդլայնված ձևաչափով, իսկ օրակարգը ներառում է գրեթե տասնյակից ավելի հարց:

Президент Белоруссии Александр Лукашенко 30 сентября – 1 октября совершит рабочий визит в Армению для участия в заседании Высшего Евразийского экономического совета. Об этом сообщила в пресс-служба президента.
«Александр Лукашенко в своем выступлении на саммите обозначит позицию Беларуси по актуальным вопросам взаимодействия государств в ЕАЭС и дальнейшему развитию этого интеграционного объединения», – сказано в сообщении, пишет ТАСС.
Встреча глав государств пройдет в узком и расширенном составах.
Повестка дня заседания включает около полутора десятков вопросов. Лидеры стран ЕАЭС рассмотрят вопросы экономического взаимодействия, финансовой политики, энергетики, основные направления международной деятельности и развитие сотрудничества с третьими странами.