Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն սեպտեմբերի 30-ին կժամանի Հայաստան՝ մասնակցելու Եվրասիական տնտեսական խորհրդի բարձրագույն նիստին:
Ալեքսանդր Լուկաշենկոն աշխատանքային այցով Հայաստանում կլինի սեպտմբերի 30-ին և հոկտեմբերի 1-ին, հայտնում է Բելառուսի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
«Լուկաշենկոն իր ելույթում կներկայացնի Բելառուսի տեսակետը ԵՏՄ-ում պետությունների փոխգործակցության ակտուալ հարցերի և ինտեգրացիոն միավորման հետագա զարգացման վերաբերյակ,-ասվում է հաղորդագրության մեջ, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Նշվում է, որ կազմակերպության անդամ պետությունների ղեկավարների հանդիպումը կանցնի նեղ և ընդլայնված ձևաչափով, իսկ օրակարգը ներառում է գրեթե տասնյակից ավելի հարց:

Belarus President Aleksandr Lukashenko is paying a working visit to Armenia on September 30 – October 1 to take part in a session of the Supreme Eurasian Economic Council, BelTA reports.
The heads of state of the Eurasian Economic Union member countries will have a meeting and an extended session to discuss economic cooperation, financial policy, energy sector, international activities and cooperation with third states.
Speaking at the session, Lukashenko will voice Belarus' position on interaction within the EAEU and the country's vision on the future of the organization.