Ամերիկահայ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը,WCIT կոնֆերանսի ժամանակ պատասխանելով երեխաների մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հարցին, ասել է, որ իր նպատակն է, որ երեխաները բարի և խելամիտ լինեն, ինչը մինչ այս պահը ստացվել է:
Հարցը հետևյալն էր.«Դուք հասուն տարիքում եք հայտնի դարձել ու հասարակության ուշադրության կենտրոնում հայտնվել, իսկ ձեր երեխաները փոքր տարիքից ձեր լույսի տակ են մեծանում, մշտապես թիկնապահների հսկողության տակ են։ Չե՞ք անհանգստանում, որ այդկերպ իրենք կարող են որոշ ժամանակ անց ավելի անպատրաստ ու խոցելի լինել մեծ աշխարհի առջև, քան դուք էիք»:
Քարդաշյանը, պատասխանելով հարցին, հավելել է, որ իր կարծիքով, շատ զարմիկներ ունենալով, երեխաները նորմալ են մեծանում:
«Ինձ միանշանակ դուր է գալիս, որ ես մեծացել եմ և կյանքիս մեծ մասը նորմալ եղել՝ հեռու փառքի ազդեցությունից: Այնուամենայնիվ, ես հպարտ եմ նրանով, թե ինչպես եմ մեծացնում երեխաներիս: Ես ունեի ընկերներ, ովքեր շրջապատված էին անվտանգության աշխատակիցներով ու շատ հայտնի ու հարուստ ծնողներով: Բայց նրանք հիանալի են մեծացել, և դա հույս է ներշնչում:
Կարծում եմ՝ շատ զարմիկներ ունենալով՝ երեխաներս նորմալ են մեծանում: Իմ նպատակն է, որ նրանք բարի և խելամիտ լինեն, ինչը, մինչ այս պահը, ստացվել է, և ես շատ հպարտ եմ: Նրանք համեստ են, նորմալ, չնայած դեռ ամեն ինչ չէ, որ հասկանում են, ու ես պատրաստ եմ ավելի մեծ ջանքեր ներդնել: Ես և քույրերս նույն կերպ ենք զգում, մենք գիտենք, որ ճանապարհը դժվար է լինելու, բայց նաև սիրում ենք միասին մեծացնել մեր երեխաներին: Դուք կզարմանաք, թե ինչքան խելամիտ, խելառ ու նորմալ են նրանք»,- ասել է Քիմ Քարդաշյանը:
Սա Քարդաշյանի երկրորդ այցն է Հայաստան: Առաջին անգամ նա ժամանել էր Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի նախաշեմին: Այս անգամ Քարդաշյանը Երևանում է՝ մասնակցելու WCIT 2019-ը համաժողովին:

Американская звезда реалити-шоу армянского происхождения Ким Кардашьян во время проходящего в Армении Всемирного конгресса по информационным технологиям 2019 заявила, что ее цель – воспитать добрых и хорошо приспособленных к жизни детей. Так она ответила на вопрос PanARMENIAN.Net о воспитании своих детей и их приспособленности к жизни.
«Мне определенно нравится, что у меня была возможность расти и большую часть жизни прожить нормально, не будучи под воздействием славы. Тем не менее, я горжусь тем, как я воспитала своих детей. Я видела друзей, которые росли, окруженные телохранителями, в роскоши, с очень богатыми и известными родителями, и были действительно прекрасно воспитаны», – отметила Кардашьян.
По ее словам, это дало ей надежду на то, что и у ее детей все будет хорошо.
«Моя цель – воспитать действительно добрых и хорошо приспособленных к жизни детей. Пока они такие, и я очень горжусь этим. Они очень скромные и нормальные, они не совсем понимают все, но я чувствую, что мне нужно работать над этим очень усердно», – подчеркнула звезда реалити-шоу, добавив, что хочет, чтобы ее дети стали прекрасными людьми.
«И я, и мои сестры, мы все хотим этого. Мы знаем, что это будет трудно, но нам нравится растить наших детей вместе, и вы были бы удивлены тем, насколько они хорошо приспособлены, по-детски глупы и нормальны», – заключила Кардашьян.
Американская актриса и модель армянского происхождения Ким Кардашьян-Уэст прибыла в Армению для участия в 23-м Всемирном конгрессе по информационным технологиям 2019 (World Congress on Information Technology, WCIT). На WCIT Кардашьян выступила с лекцией на тему «Влияние современных технологий на СМИ, журналистику и искусство» в рамках пленарного заседания «Рынка идей».