Booking.com-ը Երևանն ընդգրկել է 2020 թվականի աշխարհի ամենաակտիվ տուրիստական ուղղությունների թոփ 10-յակում: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հավելելով, որ սա նշանակում է, որ 2020-ին զբոսաշրջության երկնիշ աճը շարունակվելու է, ինչը մեծ հնարավորություններ է բացում փոքր, միջին, նաև խոշոր բիզնեսի համար:
«Իմ խնդրանքը՝ ուղղված տաքսու վարորդներից մինչև պատահական անցորդներին, լավ վերաբերմունք ցուցաբերել զբոսաշրջիկներին, շարունակում է մնալ ուժի մեջ:
Հ.Գ. Երևան եկող զբոսաշրջիկները իրենց այցելության ընթացքում պարտադիր այցելում են մարզեր: Այնպես որ, վերը նշված հնարավորությունները վերաբերվում են նաև մարզերին, գյուղերին: Այսօր այնպիսի գյուղերից ենք զբոսաշրջիկների այցերի մասին տեղեկություններ ստանում, որոնք չունեն ոչ մի զբոսաշրջային ենթակառուցվածք: Զբոսաշրջիկները հաճախ մեքենա են վարձում գյուղացիներից, սնունդ գնում՝ ուղղակի անտառներում կամ դաշտերում զբոսնելու համար»,-ասվում է վարչապետի գրառման մեջ:
2018 թվականի հունվար-դեկտեմբեր ամիսներին 2017 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ Հայաստան ժամանած միջազգային զբոսաշրջիկների թիվն աճել է 10.5%-ով:

Двузначный рост в сфере туризма в Армении будет продолжен в 2020 году. Об этом написал на свой странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Booking.com включил Ереван в топ-10 самых активных туристических направлений в мире на 2020 год. Это означает, что двузначный рост нашего туризма продолжится в 2020 году, что открывает большие возможности для малого, среднего, а также крупного бизнеса», – отметил премьер.
Он обратился с просьбой к водителям такси и случайным прохожим о хорошем отношении к туристам.
«Прибывающие в Ереван туристы в рамках своих поездок обязательно посещают области. Так что, указанные выше возможности касаются также регионов, сел. Сегодня мы из таких деревень получаем информацию о визитах туристов, которые не имеют никаких туристических инфраструктур. Туристы часто арендуют машины у сельчан, покупают еду просто для того, чтобы погулять по лесам или полям», – написал Пашинян.
Число иностранных туристов, прибывших в Армению с января по декабрь 2018 года, увеличилось на 10,5% по сравнению с аналогичным периодом 2017 года.