Հոկտեմբերի 14-ին և 15-ին տարածաշրջանային այցով Հայաստանում են գտնվելու ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները:
Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցի ընթացքում ասել է արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Հայաստանից հետո մեկնելու են Արցախ», – տեղեկացրել է Աննա Նաղդալյանը։
Սեպտեմբերի 23-ին ՀՀ ԱԳՆ ղեկավար Զոհրաբ Մնացականյանը Նյու Յորքում հանդիպել էր ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ: Հենց այդ ժամանակ էլ կողմերը նախանշել էին տարածաշրջան այցը:

OSCE Minsk Group co-chairs will be in Armenia on October 14-15 as part of their regional visit, spokesperson for Armenia’s Foreign Ministry Anna Naghdalyan told a briefing on Monday, October 14.
“After Armenia, the OSCE Minsk Group co-chairs will head to Artsakh (Nagorno Karabakh),” Naghdalyan was quoted as saying by Aysor.am.
After meeting Armenian and Azerbaijani Foreign Ministers in late September, the OSCE Minsk Group Co-Chairs said they are satisfied with the positive effects of Armenia and Azerbaijan's efforts to minimize violence in the Nagorno Karabakh conflict zone during the summer period.