«Պոբեդա» ավիաընկերությունը հոկտեմբերի 28-ից (երբ մեկնարկում է ձմեռային շրջանը) 25 եվրոյով կբարձրացնի արտերկրից դեպի Ռուսաստան իրականացվող թռիչքների տոմսերի գները: Այդ մասին հայտարարել է լոուքոսթերի ներկայացուցիչ Ելենա Սելիվանովան:
Ըստ նրա, ընկերությունը ստիպված է տոմսի գնի մեջ ներառել նաև գրանցման վարձը օտարերկրյա օդանավակայաններում, գրում է «Վեդոմոստին»:
Այդպիսով, Գյումրի-Մոսկվա չվերթին «Շիրակ» օդանավակայանից գրանցվելու համար 25 եվրո կգանձվի:
Հոկտեմբերի սկզբին Մոսկվայի քաղաքային դատարանն արգելել էր «Պոբեդային» գումար գանձել այդ ծառայության համար: Սելիվանովան այդ թանկացումը «աննախադեպ միանվագ աճ» է անվանել, քանի որ միջազգային չվերթներում տոմսի 4500 ռուբլի միջին գնի պայմաններում տոմսի արժեքն այժմ կբարձրանա 40 տոկոսով:
ՌԴ օդանավակայաններում «Պոբեդան» գրանցման համար լրացուցիչ գումար չի գանձում՝ այն չի համարվում լրացուցիչ ծառայություն և ներառված է օդանավակայանի ընդհանուր գանձումների և տոմսերի արժեքի մեջ:

16 Октябрь 2019 - 07:59 AMT
Авиакомпания «Победа» с 28 октября (начало зимней навигации) поднимет цены на рейсы из-за рубежа в Россию на 25 евро. Об этом заявила представитель лоукостера Елена Селиванова.
По ее словам, компания вынуждена включить в стоимость билета плату за регистрацию в зарубежных аэропортах, пишут «Ведомости».
Таким образом, регистрация на рейс Гюмри-Москва из гюмрийского аэропорта «Ширак» будет стоить 25 евро.
В начале октября Московский городской суд запретил «Победе» взимать плату за эту услугу. Селиванова называет повышение «беспрецедентно высоким разовым ростом», поскольку при средней цене билета на международных линиях в 4500 рублей теперь их стоимость вырастет на 40%.
Плата за регистрацию в зарубежных аэропортах в размере 25 евро была введена «Победой» с октября 2018 года.
В российских аэропортах «Победа» не взимает дополнительную плату за регистрацию — она не считается дополнительной услугой и включена в общие аэропортовые сборы и стоимость билетов.