2019 -ի հոկտեմբերի16-ին մարվել և «ՀայՓոստի» կողմից շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնություն. «Ավրորա» մրցանակի դափնեկիրներ. Չո Լա Աուն» թեմային:
Փոստային նամականիշն ունի 350 դրամ անվանական արժեք: Այն տպագրվել է Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը՝ 12 000 հատ տպաքանակով: Նամականիշի հեղինակն է «Ավրորա» նախաձեռնության դիզայներ Ալլա Մինգալյովան:
Փոստային նամականիշի հետ մեկտեղ «ՀայՓոստը» թողարկելէ 150 ՀՀ դրամ արժողությամբ նվիրատվության կտրոն: Կտրոնների վաճառքից գոյացած հասույթը «Հայփոստը» կփոխանցի «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է «Ավրորա» մրցանակի երրորդ դափնեկիր,ականավոր իրավապաշտպան Չո Լա Աունը, ով անձնազոհ պայքարել է Մյանմայի ռոհինջա ժողովրդի հավասարության, կրթության և մարդու իրավունքների վերականգնման համար:
Նամականիշի մարումն իրականացրել են Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը, «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության նախագահ և 2017 թվականի «Ավրորա» մրցանակի դափնեկիր բժիշկ Թոմ Քաթինան, 2018 թվականի «Ավրորա» մրցանակի դափնեկիր Չո Լա Աունը, «Հայփոստի» Գործադիր խորհրդի անդամ Արայիկ Աբրահամյանը, Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, հայտնում է «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի մամուլի ծառայությունը:

HayPost cancelled and put into circulation a postage stamp dedicated to the theme "Aurora humanitarian initiative. Laureates of Aurora prize. Kyaw Hla Aung” on Wednesday, October 16.
The postage stamp with nominal value of AMD 350 is printed in Cartor printing house in France with a print-run of 12 000 pieces. The author of the stamp’s design is Alla Mingalyova, a member of the Aurora Humanitarian Initiative team.
HayPost also issued a donation coupon for AMD 150 attached to the postage stamp and will transfer AMD 150 donation value to the Aurora Humanitarian Initiative.
The postage stamp depicts the third Aurora Prize laureate, the esteemed lawyer Kyaw Hla Aung, who fought selflessly for equality, education and human rights for the Rohingya people in Myanmar.
The postage stamp was cancelled by the Minister of High-Technological Industry of Armenia Hakob Arshakyan, the Chair of the Aurora Humanitarian Initiative and 2017 Aurora prize laureate Dr. Tom Catena, 2018 Aurora prize laureate Kyaw Hla Aung, Executive Board member of HayPost CJSC Arayik Abrahamyan, the President of the Union of Philatelists Hovik Musayelyan.