Georgian Airways ավիաընկերությունը սկսել է Մոսկվա-Թբիլիսի չվերթի տոմսեր վաճառել՝ Երևանում կես ժամ տևողությամբ վայրէջքով, առանց ուղեբեռի բեռնաթափման և ուղևորների իջեցման:
Ավիաընկերության մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ Երևանում ուղևորները ստիպված չեն լինելու իջնել ինքնաթիռից և այլ ինքնաթիռ տեղափոխվել: «Ռուսաստան-Վրաստան հարմարավետ թռիչք ապահովելու համար ուղևորները Երևանում վայրէջքի ժամանակ կմնան ինքնաթիռում, նրանց ուղեբեռը չի բեռնաթափվի, իսկ տարանցման առավելագույն ժամկետը կկազմի 35 րոպե»,-ասել են Georgian Airways-ում, գրում է Interfax-ը:
Տոմսերի արժեքը հետադարձով 193 եվրո է:
Աղբյուրն ավիաոլորտից հայտնել է, որ տարանցումով չվերթներ ՌԴ և Վրաստանի միջև իրականացվում են երկու երկրների միջև ավիաթռիչքների արգելքից ի վեր: «Ոչ մի նոր բան այստեղ չկա: Վրացական ավիաընկերությունները կարող են տարանցիկ չվերնթներ իրականացնել ՌԴ-ից, դա օրենքի խախտում չէ»,-ասել է նա:
2019-ի հունիսի 21-ին ՌԴ նախագահ Պուտինը հրամանագիր ստորագրեց, որով արգելվեցին ավիաթռիչքները ՌԴ տարածքից Վրաստան՝ արգելքն ուժի մեջ է մտել հուլիսի 8-ից: Վրացական ավիաընկերություններին ևս արգելվել է ուղիղ ավիաթռիչքներ իրականացնել:

Georgian Airways is offering flights from Moscow to the capital of Georgia, Tbilisi, with a half-hour landing in Yerevan, Armenia, without alighting or unloading the baggage, Interfax reports.
The press service of the airline revealed that passengers won't have to leave the plane and board another one in Yerevan.
"To have a comfortable flight between Russia and Georgia, passengers will remain on board the aircraft during landing in Yerevan, their luggage will not be unloaded, and the transit time won't exceed 35 minutes," the carrier said.
Round-trip tickets cost €193 per person.
A decree banning direct flights between Russia and Georgia, issued by Russian President Vladimir Putin in response to anti-Russia protests in Tbilisi, came into effect on July 8.