Հայաստանի բնակչության հանրագումար հարստությունը կազմում է 42 մլրդ դոլար: Այդ մասին ասվում է շվեյցարական Credit Suisse բանկի համաշխարհային հարստության մասին զեկույցում: ՀՀ-ն դասվել է միջինից ցածր եկամուտով երկրների շարքին:
Վրաստանը նույնպես դասվել է միջինից ցածր եկամուտով երկրների շարքին՝ 37 մլրդ դոլար հարստությամբ:
Ադրբեջանը դասվել է միջինից բարձր եկամուտով երկրների շարքին՝ 83 մլրդ դոլար հարստությամբ:
Ըստ Credit Suisse-ի, 2019-ին ՀՀ 1 քաղաքացու հարստության միջին չափը կազմել է 19,517 հազար դոլար: Միջնագիծն անցնում է 8,309 հազար նիշով՝ բնակչության կեսի հարստությունն այդ նիշից ցածր է, կեսինը՝ բարձր:
Վրաստանում այդ ցուցանիշը 12,609 հազար և 5,226 հազար դոլար է, Ադրբեջանում՝ 11,865 հազար և 5,150 հազար

Суммарное богатство населения Армении составляет 42 миллиарда долларов. Об этом говорится вотчете о мировом богатстве, составленном швейцарским банком Credit Suisse.
Так, Армения вошла в группу государств с доходом ниже среднего. Согласно отчету, в 2019 году средний размер богатства на одного гражданина Армении составил 19,517 долларов, а медиана проходит по уровню 8,309 долларов.
В ту же группу с доходом ниже среднего вошла соседняя Грузия: суммарное богатство грузин составило 37 миллиардов долларов.
Из стран региона Азербайджан впшел в группу государств с доходом выше среднего: суммарное богатство азербайджанцев составило 83 млрд долларов.