ՀԾԿՀ նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ ջրի գինը չի բարձրանա:
«Վեոլիա ջրի» մասով մոնիթորինգն արդեն ավարտվել է, ամսի 7-ին կամփոփվի, հանրային քննարկում կիրականացվի և հանրությանը կներկայացվեն արդյունքները: Ելնելով եղած ցուցանիշներից` կարող եմ ասել, որ ջրի գործող սակագինը կվերահաստատվի, ջրի գինը չի բարձրացվի»,- ասել է նա, հայտնում է Shantnews.am-ը:
Գազի սակագնի փոփոխության վերաբերյալ, ըստ նրա, դեռ նորություն չկա, իսկ էլեկտրաէներգիայի մասով առաջիկա 10-15 օրվա ընթացքում, երբ կճշտվի 2021թ. էլեկտրաէներգիայի պահանջարկի և արտադրության հաշվեկշիռը, ավելի առարկայական հնարավոր կլինի խոսել:
Ինչ վերաբերում է ձմռանը գազի սակագնի հնարավոր բարձրացմանը, Գարեգին Բաղրամյանը նշել է, որ ընթացակարգային առումով դա հնարավոր չէ:
«Հունվարի 1-ից գազի գինը չի բարձրանա, որովհետև եթե անգամ գնի բարձրացման կամ սակագնի վերնայման հայտ է ներկայացվում, գոյություն ունի հայտի ուսումնասիրության ժամկետ, և որոշում է կայացվում, որը ուժի մեջ է մտնում 30 օր հետո, այսինքն` հունվարի 1-ից չի կարող բարձրանալ»,- ասել է Բաղրամյանը:
Գարեգին Բաղրամյանը նաև նշել է, որ բաշխիչ ցանցերի արդիականացման ծրագիրը նախատեսվում է ավարտին հասցնել մինչև 2026 թվականը:
2019-ի հունվարի 1-ից Հայաստան մատակարարվող գազի սակագինը Հայաստանի և Վրաստանի սահմանին կազմում է 1000 խմ-ը 165 դոլար՝ մինչ այդ սակագինը 150 դոլար էր: Տարբերությունը առայժմ վճարում է «Գազպրոմ Արմենիան»:

Tariffs for drinking water will nor rise in Armenia, the chairman of the Public Services Regulatory Commission Garegin Baghramyan told reporters on Monday, November 4.
“A monitoring review involving Veolia Djur is over and will be summarized on November 7 when a public discussion is expected to happen,” Baghramyan said, according to Shantnews.am.
“Based on the existing information, I can say that the current water tariff will be re-established, the water price will not be raised.”
Baghramyan did not provide an update on the possible change in the price for natural gas, while electricity tariffs, he said, will be clarified in the coming weeks.
Prime Minister Nikol Pashinyan said in a recent interview with Kommersant that Yerevan and Moscow are engaged in a "normal dialogue" vis-à-vis the price of natural gas supplied from Russia to Armenia.