ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի արտաքին և եվրոպական գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակը և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Բրատիսլավայում քննարկել են ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցեր: Այդ մասին հայտնում է Սլովակիայի ԱԳՆ-ն:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը:
Հանդիպման ժամանակ Լայչակը գոհունակություն է հայտնել առ այն, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հակամարտության կողմերի հետ միասին շարունակել են լարվածության հետագա նվազմանն ու խաղաղությանը նպաստող մթնոլոտի ստեղծմանն ուղղված միջոցների քննարկումը: Ըստ Լայչակի, Սլովակիան, որպես ԵԱՀԿ նախագահ, առաջիկայում ևս իր նպաստը կբերի այդ հարցում:
Հանդիպմանը նաև քննարկվել է նախապատրաստումը դեկտեմբերի 5-6-ին Բրատիսլավայում կայանալիք ԵԱՀԿ ԱԳՆԽ նիստին:
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբիհամանախագահներն են Իգոր Պոպովը (ՌԴ), Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերը (ԱՄՆ):

OSCE Chairperson-in-Office, Slovakian Foreign and European Affairs Minister Miroslav Lajcak and the co-chairs of the OSCE Minsk Group have discussed the prospects for the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict in Bratislava, the Slovakian Foreign Ministry reveals.
Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk was also attending the meeting on Wednesday, November 6.
Lajcak expressed satisfaction with the fact that the OSCE Minsk Group co-chairs together with the parties to the conflict, continued discussing further steps to reduce tension and maintain an atmosphere conducive to peace.
He said Slovakia, as chair of the OSCE, will continue to assist them in the matter.
The meeting participants also discussed preparations for the meeting of the OSCE Foreign Ministers Council, which will be held on December 5-6 in Bratislava.