Թբիլիսիում և Բաթումում բողոքի ցույցեր են տեղի ունեցել 2 միասեռական պարողների մասին «Եվ մենք պարեցինք» ֆիլմի ցուցադրության դեմ, որը Վրաստանի, Ֆրանսիայի և Շվեդիայի համատեղ արտադրությունն է: 28 մարդ է ձերբակալվել, հայտնում է Վրաստանի ՆԳՆ-ն:
ՆԳՆ 4 գործ է հետաքննում` ցուցարարների հարձակումը իրավապաշտպան Աննա Սուբելիանիի և քաղաքական գործիչ Դավիթ Բերձենիշվիլու վրա, ինչպես նաև ոստիկանների, որոնից 2-ը հոսպիտալացվել է, հայտնում է Ինտերֆաքսը: Բողոքի ցույցը կազմակերպել էին վրացական ազգայնական կազմակերպությունները, որոնց առաջնորդները հայտարարել են լրագրողներն, որ թույլ չեն «պոռնոգրաֆիկ, այլասերված» ֆիլմի ցուցադրությունը, որը «դեմ է ազգային ավանդույթներին»:
Մինչդեռ ֆիլմը դիտած քաղաքացիները հայտնել են լրագրողներին, որ ոչ մի պոռնոգրաֆիա այնտեղ չկա, այլ կան միյան «վեհ ու սենտիմենտալ» զգացմունքներ:
Ֆիլմի ցուցադրությունը կայանալու է նոյեմբերի 9-ին և 10-ին 5 կինոթատրոնում` ոստիկանության հսկողությամբ: Լրագրողներին հայտնել են, որ բոլոր սեանսների բոլոր տոմսերը վաղուց վաճառված են:

В ходе акций протеста 9 ноября в Тбилиси и Батуми против показа французско-шведско-грузинского фильма «И мы станцевали» о любви двух геев-танцоров были задержаны 28 граждан, сообщает МВД Грузии.
В ведомстве начато расследование по четырем делам – нападения со стороны участников акции на правозащитницу Анну Субелиани и политика Давида Бердзенишвили, а также на полицейских, двое из которых госпитализированы, пишет «Интерфакс».
Акции протеста против показа фильма «И мы станцевали» были организованы грузинскими радикальными националистическими организациями, лидеры которых заявляли журналистам, что не допустят показа «порнографического, извращенного» фильма, который «ущемляет национальные традиции».
Между тем, граждане, посмотревшие фильм, заявили журналистам, что в нем нет никакой порнографии, а есть лишь «высокие и сентиментальные» чувства.
Показ фильма в пяти кинотеатрах под охраной полиции состоится 9 и 10 ноября. Организаторы проката сообщили журналистам, что все билеты на все сеансы давно проданы.