Արցախի կապերը Բելգիայի ֆրանկոֆոն համայնքի և կառույցների հետ դինամիկորեն զարգանում են: Այդ մասին Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հայտարարել է նոյեմբերի 8-ին Բելգիայի ֆրանկոֆոն շրջանակների մի խումբ անդամների հետ հանդիպմանը:
Արցախի նախագահը հույս է հայտնել, որ ապագայում դրանք էլ ավելի կամրապնդվեն և կընդլայնվեն:
Հանդիպմանը մասնակցել են Բելգիայի դաշնային և տարածաշրջանային խորհրդարանների անդամներ, հասարակական, քաղաքական և գիտամշակութային ոլորտների ներկայացուցիչներ, հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմից։
Քննարկվել են քաղաքական, մարդասիրական, գիտակրթական, մշակութային և մի շարք այլ ոլորտներում երկկողմ հարաբերություններին առնչվող հարցեր:

9 Ноябрь 2019 - 09:55 AMT
8 ноября президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян встретился с группой представителей франкофонских кругов Бельгии – членами федеральных и региональных парламентов Бельгии, деятелями общественной, политической и научно-культурной сфер. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Были обсуждены вопросы, касающихся двусторонних отношений в политической, гуманитарной, научно-образовательной, культурной и других сферах.
Глава государства отметил, что связи с франкофонской общиной и структурами Бельгии динамично развиваются, выразив надежду, что в будущем они еще более укрепятся и расширятся.