Հայաստանի և Շվեյցարիայի բնակիչներն իրենց անվտանգ են զգում իրենց երկրների փողոցներում գիշերային ժամերին: Այդ են վկայում ամերիկյան հանրային կարծիքի ուսումնասիրման ինստիտուտի՝ Gallup-ի (չշփոթել ՀՀ-ում գործող Gallup International-ի հետ), «Օրենք և կարգ 2019» (Law and Order Index 2019) հարցման արդյունքները:
Կազմակերպության աշխատակիցները մասնակիցներին հարցրել են, թե արդյոք նրանք իրենց անվտանգ են զգում գիշերային ժամերին: Ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Շվեյցարիայում հարցվածների 89%-ը դրական պատասխան է տվել:
Ըդհանուր առմամբ Հայաստանը հարցման արդյունքում 85 միավոր է հավաքել՝ զբաղեցնելով 11-րդ հորիզոնականը և կիսելով այն Ֆրանսիայի, Իռլանդիայի, Ճապոնիայի, Շվեդիայի, Մյանմայի և Սաուդյան Արաբիայի հետ:
Որքան բարձր է միավորը, այնքան մեծ է բնակչության տոկոսը, որն ասել է, որ անվտանգ է իրեն զգում:
Հարցման մասնակիցները պատասխանել են հետևյալ հարցերի՝ վստահում են արդյոք ոստիկաններին, անվտանգ են զգում արդյոք՝ գիշերային ժամերին միայնակ զբոսնելիս, արդյոք վերջին 12 ամսում նրանցից գումար կամ գույք են գողացել, և արդյոք նրանք ենթարկվել են հարձակման կամ թալանի:
Այդպես, ընդհանուր վարկանիշում Հայաստանն առավել առաջատար դիրքում է, քան Ավստրալիան, ԱՄՆ-ն, Իտալիան, Բելգիան և այլ երկրներ: Վարկանիշի առաջատարն է Սինգապուրը, որը 97 միավոր է հավաքել:
Ամենավատ վիճակն Աֆղանստանում է՝ 38 միավոր:
Հարևան երկրներում հետևյալ պատկերն է՝ եթե Հայաստանի ընդհանուր միավորը 85 է, ապա Վրաստանինը 86 է, իսկ Ադրբեջանինը՝ 89:

Жители Армении и Швейцарии чувствуют себя в безопасности на улицах своих стран в ночное время суток. Об этом всидетельствуют данные опроса американского института общественного мнения Gallup (не путать с действующим в Армении Gallup International) «Закон и порядок 2019» (Law and Order Index 2019).
Сотрудники организации задавали респондентам вопрос, чувствуют ли они себя в безопасности в ночное время суток. 89% опрошенных как в Армении, так и в Швейцарии дали положительный ответ.
В целом, по результатам опроса, Армения набрала 85 баллов, заняв 11-е место, наряду с Францией, Ирландией, Японией, Швецией, Мьянмой и Саудовской Аравией.
Чем выше балл, тем выше доля населения, сообщившего о том, что чувствует себя в безопасности.
Респонденты отвечали на следующие вопросы: доверяют ли они местным полицейским силам; чувствуют ли себя в безопасности, гуляя ночью в одиночестве; были ли у них украдены деньги или имущество и подвергались ли они нападению или ограблению в течение последних 12 месяцев.
Так, в общем рейтинге Армения занимает более лидирующую позицию, чем Австралия, США, Италия, Бельгия и другие страны. Лидиром рейтинга является Сингапур, набравший 97 баллов. Хуже всех дела обстоят в Афганистане – 38 баллов.