ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկը քննարկել են ԼՂ հակամարտության կարգավորման ընթացքը, Արցախի ու Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում և հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին տիրող իրավիճակը:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև հակամարտության կարգավորման գործընթացում հումանիտար բնույթ կրող գործողությունները, ընդգծել այդ ուղղությամբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության և Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ջանքերի համադրման անհրաժեշտությունը:
Դավիթ Տոնոյանն ու Անջեյ Կասպրշիկը հերթական անգամ արձանագրել են շփման գծում և հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին վստահության ամրապնդման մեխանիզմների ներդրման կարևորությունը, հայտնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:

Defense Minister Davit Tonoyan and the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Andrzej Kasprzyk, on Wednesday, November 20 discussed the situation on the border between Armenia and Azerbaijan and the contact line between Nagorno Karabakh (Artsakh) and Azerbaijan.
The two met in Yerevan to discuss humanitarian activities in the conflict settlement process, emphasizing the need to coordinate the efforts of the OSCE Minsk Group and the International Committee of the Red Cross.
Tonoyan and Kasprzyk agreed on the importance of establishing confidence-building mechanisms on the contact line and the Armenian-Azerbaijani border.