Միլիարդատեր Հուսեյն Հաջվանին գնել է իտալական Roberto Cavalli նորաձևությունների տունը: Գնումը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 28-ին Հաջվանիի ներդրումային՝ Vision Investments ընկերության միջոցով: Գործարքի գումարը չի նշվում, գրում է «Վեդոմոստին» Bloomberg-ի վրա հղումով:
Հաջվանին 66-ամյա գործարար է Արաբական Միացյալ Էմիրություններից: Նա 962-րդ տեղում է Forbes-ի գլոբալ վարկանիշում: Նրա կարողությունը գնահատվում է $1,6 մլրդ: Հաջվանին զբաղեցնում է տնօրենների խորհրդի նախագահի պաշտոնը Damac Properties ընկերությունում, որը հիմնվել է 2002-ին:
Ավելի վաղ Roberto Cavalli-ն պատկանում էր իտալական Clessidra ընկերությանը, որը գնել էր նորաձևության տան բաժնետոմսերի 90 տոկոսը 2015-ին:

Миллиардер Хусейн Хаджвани купил итальянский модный дом Roberto Cavalli.
Покупка была совершена 28 ноября через частную инвестиционную фирму Хаджвани – Vision Investments. Сумма сделки не называется, пишут «Ведомости» со ссылкой на Bloomberg.
Хаджвани – 66-летний бизнесмен из Объединенных Арабских Эмиратов. Он занимает 962-е место в глобальном рейтинге Forbes. Его состояние оценивается в $1,6 млрд. Хаджвани занимает пост председателя совета директоров в девелоперской компании Damac Properties, основанной в 2002 году.
Ранее контроль над Roberto Cavalli принадлежал итальянской компании Clessidra. Она купила 90%-ную долю в модном доме в 2015 году.