Դեկտեմբերի1-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Կոմիտասի ծննդյան 150-ամյակը» թեմային:
1100 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով գեղաթերթիկը տպագրված է Ֆրանսիայի Cartorտպագրատանը՝ 20 000 տպաքանակով: Գեղաթերթիկի դիզայնի հեղինակն է դիզայներ Գևորգ Պողոսյանը:
Գեղաթերթիկի նամականիշի վրա պատկերված է հայ վարդապետ, երգահան, երգիչ, երաժշտական էթնոլոգ, երաժշտագետ և ուսուցիչ Կոմիտասը (1869-1935թթ.)`Սողոմոն Սողոմոնյանը: Նամականիշի վրա նաև տեղադրված է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի լոգոտիպը, քանի որ Կոմիտասի ծննդյան 150-ամյա հոբելյանը ընդգրկված է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի՝ Հռչակավոր մարդկանց և կարևոր իրադարձությունների 2018-2019 թթ. օրացույցում:
Գեղաթերթիկի վրա պատկերված է Սուրբ Էջմիածնի Մայր տաճարը և Կոմիտասի ստորագրությունը:
Գեղաթերթիկի մարումն իրականացրել են Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար ՀակոբԱրշակյանը, Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ավագյանը, Տեր Անուշավան եպիսկոպոս Ժամկոչյանը, Հայաստանի Հանրապետության Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, հայտնում է «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի մամուլի ծառայությունը:

A souvenir sheet with one stamp dedicated to the theme “Prominent Armenians. 150th anniversary of Komitas” was cancelled and put into circulation by HayPost CJSC on Sunday, December 1.
With nominal value of AMD 1100, the sheet was authored by designer Gevorg Poghosyan and is printed in France's Cartor printing house with a print-run of 20 000 pcs.
The postage stamp itself depicts Armenian Vardapet, composer, singer, ethnomusicologist, musicologist and teacher Komitas (Soghomon Soghomonyan, 1869-1935). The stamp also depicts the logo of UNESCO as the 150th birthday of Komitas was included in the 2018-2019 UNESCO calendar of renowned people and important events.
The souvenir sheet depicts the Holy Etchmiadzin Cathedral as well as the signature of Komitas.
The sheet was cancelled by the Minister of High-Technological Industry Hakob Arshakyan, the Minister of Education, Science, Culture and Sport Arayik Harityunyan, the Chief Executive Officer of HayPost CJSC Haik Avagyan, Bishop Anushavan Zhamkochyan, the President of the Union of Philatelists Hovik Musayelyan.