ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պետք է հետևի Սենատի օրինակին և ճանաչի Հայոց ցեղասպանությունը: Այս մասին Twitter-ում գրել է ՄԱԿ-ում ԱՄՆ նախկին դեսպան Սամանտա Փաուերը։
«ԱՄՆ Սենատը հենց նոր ընդունեց Հայոց ցեղասպանությունը։ Նախագահ Թրամփը պետք է հիմա հետևի այդ օրինակին՝ բոլոր զոհերի, ցեղասպանությունը վերապրածների և միլիոնավոր հայ-ամերիկացիների անունից, որոնք այդքան դժվարությամբ պայքարել են այս օրվա համար»,- գրել է նա։
Փաուերը նաև տեղադրել է մի տեսանյութ, որտեղ սենատոր Ռոբերտ Մենենդեսը հուզվում է բանաձևը Սենատին ներկայացնելիս։
Դեկտեմբերի 12-ին ԱՄՆ սենատը միաձայն ընդունել է Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձև: Այն ներկայացվել էր սենատորներ Ռոբերտ Մենենդեսի ու Թեդ Քրուզի կողմից։

13 Декабрь 2019 - 07:05 AMT
Президент США Дональд Трамп должен последовать примеру Сената и признать Геноцид армян. Об этом в своем микроблоге в Twitter написала экс-посол США в ООН Саманта Пауэр.
«Сенат США только что признал Геноцид армян. Трамп должен последовать примеру, от имени всех жертв и переживших Геноцид, миллионов армян-американцев, которые стаким трудом боролись за этот день», – отметила Пауэр.
Она также разместила видео с выступлением американского сенатора Роберта Менендеса, который расчувствовался, представляя резолюцию Сенату.