Հայաստանից Ռուսաստան և հակառակ ուղղությամբ Երևան-Անապա ավիաուղղություն է բացվել։ Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությունը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին:
Նշվում է, որ այդ ուղղությամբ թռիչքները կանցկացվեն շաբաթական երկու անգամ՝ ամեն երկուշաբթի և հինգշաբթի օրերին, թռիչքներն իրականացնում է Armenia Airways-ը։
Դեսպանությունը տեղեկացրել է, որ դեկտեմբերի 12-ին Անապայում դիմավորել են Երևանից ժամանած առաջին ինքնաթիռը։
Անապայի միջազգային օդանավակայանում 2019-ի հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին զբոսաշրջիկների հոսքը կազմել է 1.5 մլն մարդ:

Первый рейс между Анапой (Краснодарский край) и Ереваном (Армения) выполнила авиакомпания Armenia Airways. Об этом сообщили журналистам в пресс-службе аэропорта Анапы.
«12 декабря 2019 года Международный аэропорт Анапа торжественно встретил первый рейс из Еревана авиакомпании Armenia Airways», – говорится в сообщении, пишет ТАСС.
По данным пресс-службы, рейсы по маршруту Анапа – Ереван – Анапа будут выполняться два раза в неделю: каждый понедельник и четверг. Авиасообщение обеспечит воздушное судно ВАЕ 146-300.