Անցնող 2019-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարության համար հաջողված էր բոլոր առումներով:
Այս մասին տարեվերջյան ամփոփիչ հոլովակում հայտնել է ՀՀ պաշտապնության նախարար Դավիթ Տոնոյանը՝ ընդգծելով, որ բարելավել է զինծառայողների սննդի որակը և համալրել Զինված ուժերի սպառազինությունը:
Տոնոյանը նշել է, որ անցնող տարին հատկապես նշանավորվել է նոր սպառազինությունների ձեռքբերմամբ. բանակը համալրվել է նորագույն ռազմական տեխնիկայով:
«Մեր զինված ուժերը օրեցօր հզորանալու են, մեր ուժը հակառակորդի համար լինելու է ավելի մահաբեր»,-ասել է պաշտպանության նախարարը:
Անդրադառնալով զինծառայողների սննդի որակի բարելավմանը՝ նախարարը նշել է, որ այժմ զինծառայողներին մատուցվում է բարձրորակ և բազմատեսակ սնունդ:
«Մեր զինծառայողները վաստակել են լավագույնն ունենալու իրավունքը և մենք քայլ առ քայլ գնում ենք այդ խնդրի կատարմանը»,- ասում է նախարարը:

The Defense Ministry has prepared a video summing up the passing year, in which Minister Davit Tonoyan describes 2019 as “successful in every way.”
Tonoyan says in the video that the Armenian army has acquired new weapons and ammunition, while catering in the armed forces has been significantly improved.
In 2019, the army has been replenished with the latest military equipment, the Minister said, and “our armed forces will get stronger day by day, our force will be more deadly” than ever.
Prime Minister Nikol Pashinyan said in a Facebook post on Saturday, December 12 that Russia has delivered Tor-M2KM surface-to-air missile systems to Armenia. The Prime Minister, however, could not reveal exactly how many Tor systems had been delivered due to military secrecy.