2020 թվականի փետրվարի 1-ից հետո էլ սպառողներին վաճառվող էլէներգիայի սակագինը կմնա նույնը:
Այս մասին տարեվերջյան ամփոփիչ ասուլիսին հայտարարել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը, հաղորդում է Aysor.am-ը։
«2020 թվականի հունվարից արդեն սկսում է ԱԷԿ-ում ներգրավված վարկի մայր գումարի մարումը, դա այն վարկն է, որի ներգրավումով մենք երկարացնում ենք ատոմային էլեկտրակայանի ծառայության ժամկետը», – ասել է Գարեգին Բաղրամյանը։
Նրա խոսքով՝ խնայողությունների, էլեկտրաէներգետիկական համակարգի օպերատորի, տարածքային կառավարման նախարարության և կառավարության հետ ունեցած քննարկումների արդյունքում կարողացել են ատոկամակայանի աշխատանքի այնպիսի ռեժիմներ կազմակերպել 2020 թվականի համար, որ սակագնի բարձրացման խնդիր չդրվի:

Energy prices in Armenia will remain unchanged in 2020, President of the Public Services Regulatory Commission Garegin Baghramyan told reporters on Wednesday, December 25.
The process of repayment of the principal amount of the loan aimed at increasing the service life of the Nuclear Power Plant will begin from January 2020,” Baghramyan said.
According to him, thanks to savings, as well as discussions with the electricity system operator, the Ministry of Territorial Administration and the government, they have managed to arrange the operation of the NPP for 2020 so as to avoid raising the tariff for energy.
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan said recently that prices for natural gas will remain unchanged by at least April 1.