Երևանն ընդգրկվել է ԱՊՀ այն 5 քաղաքների ցանկում, ուր նախընտրում են այցելել զբոսաշրջիկները, որոնց գրավում են ամանորյա և Սուրբծննդյան փառատոներն ու տոնավաճառները: Այդ մասին հայտնում է ՏուրՍտատ պորտալը:
Պորտալը ներկայացրել է ՌԴ և ԱՊՀ լավագույն ամանորյա փառատոների և տոնավաճառների վարկանիշը 2020-ի հունվարյան տոների համար:
Զբոսաշրջիկների համար ամենագրավիչն են 2019-ի դեկտեմբերին և 2020-ի հունվարին ԱՊՀ երկրներում անցկացվող Ամանորին և Սուրբծննդյան տոներին նվիրված փառատոներն ու տոնավաճառները, որոնք անցնում են ՌԴ-ում, Բելառուսում, Հայաստանում և Ադրբեջանում:
Լավագույնների 5-յակում է «Ուղևորություն դեպի Սուրբ ծնունդ» փառատոնը Մոսկվայում, ինչպես նաև Սուրբծննդյան տոնավաճառները Սանկտ Պետերբուրգում, Մինսկում, Բաքվում և Երևանում:
ՌԴ և ԱՊՀ երկրների տոնավաճառների վարկանիշը կազմվել է տոնավաճառների պահանջվածության և յուրահատկության ցուցանիշների վերլուծության հիման վրա:

27 Декабрь 2019 - 12:54 AMT
Ереван вошел в топ-5 городов для путешествий на новогодние и рождественские фестивали и ярмарки в СНГ. Об этом сообщает туристический портал ТурСтат.
Портал представил рейтинг лучших новогодних фестивалей и ярмарок в России и СНГ для путешествий на предновогодние выходные и новогодние праздники в январе 2020 года.
Самые привлекательные для туристов ярмарки на Новый год и Рождество в странах СНГ в декабре 2019 и январе 2020 проходят в России, Белоруссии, Армении и Азербайджане.
В пятерку лучших новогодних и рождественских ярмарок России и стран СНГ 2019-2020 входят фестиваль «Путешествие в Рождество» в Москве, Рождественская ярмарка в Санкт-Петербурге, рождественские и новогодние ярмарки в Минске (Белоруссия), Баку (Азербайджан) и Ереване (Армения).
Рейтинг рождественских ярмарок России и СНГ составлен по результатам анализа популярности и уникальности новогодних и рождественских фестивалей и ярмарок.