ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը Twitter-ի իր միկրոբլոգում ցավակցություն է հայտնել Թեհրանից Կիև թռչով օդանավի կործանման հետևանքով զոհվածների հարազատներին և մերձավորներին:
Իրանում ուկրաինական ուղևորատար Boeing-737-ի կործանման հետևանքով զոհերի ցանկում ՀՀ քաղաքացիների առկայության մասին տեղեկատվությունը ճշտվում է: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
Թեհրանի Իմամ Հոմեյնիի անվան միջազգային օդանավակայանի մոտ թռիչքից անմիջապես հետո ուկրաինական ինքնաթիռ է կործանվել:
Ինքնաթիռում 176 մարդ է եղել: Բոլորը զոհվել են: Ըստ գործակալության, պատահարի մասին տեղեկությունը հաստատել է օդանավակայանի ղեկավարը: Նա հայտարարել է, որ ինքնաթիռը կործանվել է թռիչքից անմիջապես հետո

Foreign Ministry spokeswoman Anna Naghdalyan said Wednesday, January 8 that the Armenian side is working to clarify whether there were Armenian nationals or citizens among the casualties of a UIA plane that crashed in Tehran, Iran.
A senior public relations official at Imam Khomeini International Airport, Ali Khashani, said the Boeing 737 was bound for Kiev. The aircraft, Khashani said, went down on Wednesday, January 8 morning and caught fire after crashing. According to the official, the crash was likely due to technical problems.
Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan has expressed condolences over the crash of a passenger plane operated by the Ukrainian International Airlines, which crashed shortly after take-off from Tehran, killing all 176 people on board.