Սերժ Սարգսյանի եղբորորդու՝ Նարեկ Սարգսյանի կալանավորման որոշումը բողոքարկվել է Վերաքննիչում , «Հայկական ժամանակին» տեղեկացրել է նրա պաշտպան Արթուր Պիվազյանը:
Փաստաբանը նշել է, որ իրենց գնահատմամբ՝ որոշումը չպատճառաբանված և չհիմնավորված էր։
«Գտնում ենք, որ նման որոշումներ առհասարակ չպիտի կայացվեն՝ անկախ նրանից, թե կալանավորվող անձն ով է, պաշտպանողը՝ ով»,- ասել է նա:
Պաշտպանը չի ցանկացել գործից այլ մանրամասներ հայտնել:
Նարեկ Սարգսյանի կալանավորումը վերահաստատվել էր դեկտեմբերի 24-ին, երբ դատարանը բավարարել էր նախաքննական մարմնի միջնորդությունը։
Նարեկ Սարգսյանը դեկտեմբերի 21-ին ոստիկանության ծառայողների ուղեկցությամբ Չեխիայից տեղափոխվել էր Հայաստան: Նրա դեմ քրգործեր են հարուցված զենք-զինամթերքի ապօրինի շրջանառության, թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության, ու նկարիչ Մարտիրոս Սարյանի ժառանգներից մեկից գծանկարներ հափշտակելու մեղադրանքներով։

10 Январь 2020 - 14:14 AMT
Решение об аресте племянника третьего президента Армении Сержа Саргсяна – Нарека Саркисяна обжаловано в апелляционном суде.
Об этом заявил адвокат Саркисяна Артур Пивазян, передает «Айкакан жаманак». Как отметил адвокат, по их оценке, решение было необоснованным.
«Мы находим, что такие решения не должны приниматься, независимо от того, кем является арестуемый, а кем – защищающий его», – сказал адвокат. Он не стал сообщать подробности уголовного дела на данный момент.
Нарек Саргсян был арестован 24 декабря. До этого он был выдан правоохранительным органам РА и 21 декабря перевезен из Чехии в Армению. Нарек – сын брата Сержа Саргсяна Александра, обвиняется в похищении человека, незаконном обороте оружия, боеприпасов и наркотиков, хищении картин Мартироса Сарьяна.