Սասսեքսի դքսուհի Մեգան Մարքլը պայմանագիր է կնքել Disney-ի հետ: Նա կհնչյունավորի մուլտիպլիկացիոն կերպարներին, գրում է «Վեդոմոստին»՝ Times-ին հղումով:
Այդ գործունեությունից ակնկալվող միջոցները Մարքլը մտադիր է փոխանցել «Փղեր առանց սահմանների» բարեգործական կազմակերպությանը, որը զբաղվում է վայրի բնության և որսագողերից կենդանիների պաշտպանությամբ:
Նշվում է, որ Մարքլն առաջին ձայնագրությունն արել է դեռ Սուրբ Ծննդյան տոներից առաջ՝ Կանադա պաշտոնական այցից 6 շաբաթ առաջ: Ըստ պարբերականի, Սուրբ ծնունդից առաջ թագավորական ընտանիքի բարձրաստիճան անդամներն արդեն հանդիմանել էին ամուսնական զույգին առանձին ընկերությունների, այդ թվում Disney-ի հետ, պայմանագիր կնքելու համար:
Ավելի վաղ արքայազն Հարին և նրա կինը հայտնել էին, որ մտադիր են ֆինանսական ինքնուրույնության հասնել առանց թագավորական արտոնությունների: Ամուսիններն այլևս չեն հավակնի թագավորական ընտանիքի ծախսերի համար հատկացվող դրամաշնորհի միջոցներին: Դրամաշնորհի հաշվին է փոխանցվում Մեծ Բրիտանիայի հողերից և ակտիվներից ստացված եկամտի 15 տոկոսը: Այդ միջոցների հաշվին են ֆինանսավորվում թագավորական ընտանիքի անդամների պաշտոնական ուղևորությունները, նստավայրի պահպանման ծախսերը, ինչպես նաև աշխատավարձ է վճարվում սպասարկող անձնակազմին: Ամուսնական զույգը նաև մտադիր է ինքնուրույն վաստակել՝ հրաժարվելով թագավորական ընտանիքի «ավագ» անդամների լիազորություններից:

13 Январь 2020 - 08:21 AMT
Герцогиня Сассекская Меган Маркл, супруга принца Гарри, заключила контракт с Disney. Она будет озвучивать мультипликационных персонажей.
Вырученные таким образом средства будут перечисляться на счета благотворительной организации «Слоны без границ» (Elephants Without Borders), занимающейся сохранением дикой природы и защитой животных от браконьеров, пишут «Ведомости» со ссылкой на Times.
Отмечается, что Маркл сделала первую запись еще перед Рождеством – за шесть недель до официального визита в Канаду. По информации издания, перед Рождеством высокопоставленные члены королевской семьи уже упрекнули семейную пару в том, что они заключили соглашение с отдельными компаниями, в том числе с Disney.
Ранее принц Гарри и его супруга рассказали, что планируют добиться финансовой независимости без королевских привилегий. Cупруги больше не будут претендовать на средства из гранта, выделяемого на расходы королевской семьи, говорится на их сайте. В грант перечисляются 15% доходов от земель и активов Великобритании. За счет этих денег финансируются официальные поездки членов королевской семьи, содержатся резиденции, а также выплачивается зарплата обслуживающему персоналу. Супружеская пара также собирается начать самостоятельно зарабатывать на жизнь, сняв с себя полномочия «старших» членов королевской семьи.