Հունվարի 14-ին նախատեսված Ryanair ավիաընկերության առաջին թռիչքները դեպի «Զվարթնոց» օդանավակայան իտալական Հռոմից և Միլանից կիրականացվեն ուշացումներով, տեղեկացնում են Քաղավիացիայի կոմիտեից:
«Իտալիայի Օդային երթևեկության կառավարման որոշ արհմիությունների կողմից հունվարի 14-ին գործադուլ է հայտարարվել ՝ չորս ժամ տևողությամբ: Այն նախատեսվում է սկսել Իտալիայի տեղական ժամանակով ժամը 13:00-ից մինչև 17:00, որի ընթացքում մի շարք թռիչքներ չեղարկվելու են: Հաշվի առնելով այն փաստը, որ հունվարի 14-ին նախատեսվում է իրականացնել Ryanair ավիաընկերության առաջին թռիչքները դեպի «Զվարթնոց» օդանավակայան իտալական Հռոմ և Միլան քաղաքներից, անհրաժեշտություն է առաջացել թռիչքներն իրականացնել ուշացումներով, նախապես սահմանված չվացուցակի ապահովման անհնարինության պատճառով»,- ասվում է հայտարարության մեջ:
Այսպիսով, Ryanair-ի տեղեկատվության համաձայն՝
Միլան – Երևան FR4456 չվերթը Միլանի օդանավակայանից կիրականացվի Միլանի ժամանակով ժամը 08:40-ին:
Երևան- Միլան FR4457 չվերթը «Զվարթնոց» օդանավակայանից կմեկնի տեղական ժամանակով 16:20-ին:
Հռոմ – Երևան FR4454 չվերթը Հռոմի օդանավակայանից կմեկնի Հռոմի ժամանակով ժամը 17:00-ին:
Երևան – Հռոմ FR4455 չվերթը «Զվարթնոցից» կմեկնի հունվարի 15-ին՝ տեղական ժամանակով 00:20-ին:
Քաղավիացիայի կոմիտեն ուղևորներին հորդորում է հետևել Ryanair-ի հաղորդագրություններին։
Ավելի վաղ կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանը հայտարարել էր, որ հունվարի 14-ին նախատեսված դեպի Իտալիա Ryanair ընկերության առաջին չվերթը կարող է հետաձգվել:

14 Январь 2020 - 10:12 AMT
Первые рейсы лоукостера Ryanair из Рима и Милана в Армению, запланированные на 14 января, будут выполнены с задержкой. Об этом сообщает Комитет гражданской авиации Армении.
«Некоторые из профсоюзов органов управления воздушным движением Италии 14 января объявили 4-часовую забастовку. Ее планируется провести с 13:00 до 17:00 по местному времени. В этот период будет отменен ряд авиарейсов.
Учитывая тот факт, что 14 января запланированы первые рейсы авиакомпании Ryanair из Рима и Милана (Италия) в аэропорт «Звартноц» (Ереван), возникла необходимость в осуществлении рейсов с задержкой, из-за невозможности осуществить их в соответствии с расписанием», – говорится в сообщении Комитета.