Հունվարի 19-ին ուժի մեջ կմտնի ՀՀ և Չինաստանի միջև մուտքի արտոնագրերի չեղարկման մասին համաձայնագիրը: Այդ օրվանից այդ երկրների քաղաքացիները ՀՀ կամ Չինաստան մուտք գործելիս, դուրս գալիս կամ տարանցիկ երթևեկելիս ազատվում են վիզայի պահանջից՝ մուտք գործելու օրվանից մինչև 90 օր ժամկետով՝ ցանկացած 180 օր ժամանակահատվածում:
Անձնագիրը պետք է առնվազն 6 ամիս վավերական լինի:
ՀՀ և Չինաստանի այն քաղաքացիները, որոնք մտադիր են 90 օրից (ցանկացած 180 օր ժամանակահատվածի ընթացքում) ավելի մնալ միմյանց երկրներում կամ մեկնել աշխատելու, սովորելու, երկարաժամկետ բնակվելու, լրագրությամբ կամ այլ գործունեությամբ զբաղվելու, պետք է նախապես դիմեն համապատասխան երկրի դեսպանություն՝ մուտքի հատուկ արտոնագիր ստանալու համար:
2019-ի մարտի 3-ից ՀՀ և Չինաստանի Հոնկոնգ հատուկ վարչական շրջանի միջև գործում է առանց մուտքի արտոնագրի ռեժիմ՝ 30 օր՝ ՀՀ քաղաքացիների և 180 օր՝ ՉԺՀ Հոնկոնգ ՀՎՇ անձնագրեր կրողների համար:
ՀՀ և ՉԺՀ կառավարությունների միջև սովորական անձնագրեր կրող անձանց համար մուտքի արտոնագրի պահանջի փոխադարձության սկզբունքով վերացնելու համաձայնագիրը ՀՀ ԱԺ-ն վավերացվել էր 2019-ի դեկտեմբերին:

Соглашение о безвизовом режиме между Арменией и Китаем вступит в силу с 19 января.
С этого дня граждане двух стран смогут с внутренними паспортами въезжать на территорию государства, подписавшего соглашение, выезжать с его территории или следовать транзитом без визовых требований. Безвизовый режим действует 90 дней в течение каждого 180-дневного периода.
В случае, если граждане пожелают остаться в другой подписавшей соглашение стране свыше 90 дней, в частности для работы, учебы, занятия журналистской или иной деятельностью, то должны обратиться за получением визы.
17 декабря 2019 года президент Армении Армен Саркисян одобрил ратификацию соглашения о безвизовом режиме с Китаем. Документ, который подписали в мае 2019 года в Ереване главы МИД двух стран Зограб Мнацаканян и Ван И, был ратифицирован армянским парламентом 10 декабря.