Ազգային անվտանգության ծառայության նախկին պետ Գեորգի Կուտոյանի դին հայտնաբերել է նրա կինը, ասել է Քննչական կոմիտեի Հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության պետ Արթուր Մելիքյանը:
Նրա խոսքով՝ դեպքի վայրում իրենց ժամանման պահին եղել են Կուտոյանի կինը և հայրը: Տեղում նաև զենք է հայտնաբերվել, առայժմ հայտնի չէ՝ ինչ զենք է դա և ում է պատկանում, հայտնում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:
Հատուկ քննչական ծառայությունից PanARMENIAN.Net-ին ասացին, որ ԱԱԾ նախկին պետը ՀՔԾ-ում որևէ քրգործով որևէ կարգավիճակ չի ունեցել:
Մելիքյանը նշել է, որ դեպքի հետ կապված լրացուցիչ մանրամասներ կտրվեն միայն վայրի և դիակի զննությունից հետո: Ոստիկանները զննում են նաև շենքի տարածքում գտնվող տեսախցիկները:
Հունվարի 17-ին Պ.Սևակի փողոցի բնակարաններից մեկում հայտնաբերվել էր ԱԱԾ նախկին պետ Գեորգի Կուտոյանի դին՝ հրազենային վիրավորումով:

17 Январь 2020 - 15:07 AMT
Тело бывшего директора Службы национальной безопасности Армении Георгия Кутояна обнаружила его супруга. Об этом заявил замглавы Следственного комитета РА Артур Меликян.
По его словам, во время их прибытия жена и отец Кутояна были на месте происшествия. Также там было обнаружено оружие, однако пока неизвестно, о каком именно оружии идет речь и кому оно принадлежало, передает Радиостанция «Свобода».
В СК РА PanARMENIAN.Net сообщили, что Кутоян не имеет статуса ни по одному уголовному делу в Спецследственной службе.
Меликян отметил, что дополнительные подробности дела будут сообщены только после обыска места происшествия и осмотра тела. Полиция также собирает информацию с камер в районе происшествия.
В Ереване 17 января нашли тело бывшего директора Службы национальной безопасности Армении Георгия Кутояна. Тело Кутояна с огнестрельным ранением было обнаружено в одном из домов столицы Армении.
Георгий Кутоян был директором СНБ Армении с февраля 2016 и был освобожден от должности в мае 2018 года, после «бархатной» революции.