Մահացել է մոլորակի ամենացածրահասակ մարդը՝ Հագենդրա Թապա Մագարը, որն ընդամենը 27 տարեկան էր։ Այս մասին հայտնել է Գինեսի ռեկորդների գրքի պաշտոնական կայքը:
Ըստ ընկերների՝ մոտ 67 սմ հասակ ունեցող Մագարը վերջին շրջանում պայքարում էր սրտի հետ կապված խնդիրների, ասթմայի և թոքաբորբի դեմ: Հունվարի 16-ին նա հոսպիտալացվել էր և հաջորդ օրը մահացել հիվանդանոցում:
Հագենդրա Տապա Մագարը ծնվել է 1992 թվականին: 2010-ին նա 67.08 սմ հասակով ճանաչվել է աշխարհի ամենակարճահասակ մարդը, ով պահպանել է ինքնուրույն շարժվելու ունակությունը: 2011-ին նա առաջին անգամ գրանցվել է Գինեսի ռեկորդների գրքում:

The world's shortest man who could walk, 27-year-old Khagendra Thapa Magar, has passed away in hospital in Nepal, ABC News reports.
He stood at just 67.08 cm tall and was declared the shortest man alive by Guinness World Records (GWR) in 2010 after turning 18.
Magar's brother told news agency AFP that he died of pneumonia at a hospital in Pokhara, some 200 kilometres from Kathmandu, where he lived with his parents.
"He has been in and out of hospital because of pneumonia. But this time his heart was also affected. He passed away today," his brother told AFP.