Հայազգի Վարդի Օհանյանը պաշտոն է ստացել Լիբանանի նոր կառավարությունում՝ երիտասարդության և սպորտի նախարար:
Մինչև նշանակումն Օհանյանը սոցիալական աշխատող էր, նա նաև «Զվարթնոց» հատուկ կրթական կենտրոնի հիմնադիրն է: Նրա թեկնածությունն առաջադրել էր ՀՅԴ-ն:
Հունվարի 21-ին՝ 33 օրվա բանակցություններից հետո, Լիբանանում վերջնականապես ձևավորվել է նոր կառավարությունը՝ նախկին նախարար Հասան Դիաբի գլխավորությամբ: Կառավարությունում 20 անդամ կա, նախարարներից 6-ը կանայք են, գրում է Naharnet-ը:
Լիբանանի նախկին վարչապետ Սաադ Հարարիի կառավարությունում 2 հայազգի նախարար կար՝ զբոսաշրջության նախարար Ավետիս Կիտանյանը (ՀՅԴ) և սոցհարցերի նախարար Ռիչարդ Կույումջյանը:
Լիբանանում 2019-ի աշնանը բողոքի ցույցեր էին երկրի կառավարության դեմ: Ցուցարարները մեղադրում էին քաղգործիչներին իշխանության չարաշահման և սեփական հարստացման համար պետռեսուրսներն օգտագործելու մեջ: Դրանց արդյունքում վարչապետ Սաադ Հարիրին հրաժարական էր տվել:

Armenian public figure Varti Ohanian has been appointed the Lebanese Minister of Youth and Sports.
Ohanian is a social worker and the founder of Zvartnots special education center, and was nominated by the Armenian Revolutionary Federation.
Lebanon got a 20-minister government led by former minister Hassan Diab on Tuesday, January 21 after 33 days of negotiations.
The Cabinet’s line-up was announced following a meeting between Diab, President Michel Aoun and Speaker Nabih Berri at the Baabda Palace, Naharnet reports.
In former Prime Minister Saad al-Hariri's cabinet, two of the Ministers had Armenian roots. Avedis Guidanian, an ARF member and the current Minister of Tourism, and Richard Kouyoumdjian from the Lebanese Forces party, who was named the Minister of Social Affairs.