«Էրեբունի պլազա» բիզնես կենտրոն ներխուժած զինված անձի հետ բանակցություններ են տարվում, ասվում է Ոստիկանության ֆեյսբուքյան էջում:
«Ժամը 14.40-ին ոստիկանությունում ահազանգ է ստացվել, որ «Էրեբունի պլազա» հյուրանոցում զինված անձ կա։ Անմիջապես դեպքի վայր են մեկնել օպերատիվ խմբեր։ Կատարվում են անհետաձգելի աշխատանքներ։ Ընթանում են բանակցություններ։ Լրացուցիչ տեղեկություններ կտրամադրվի ավելի ուշ»,- ասվում է գրառման մեջ։
Ոստիկանության խոսնակ Աշոտ Ահարոնյանի խոսքով՝ ներկայումս իրավիճակը կայուն է ու վերահսկելի: Ըստ նախնական տվյալների՝ վիրավորներ չկան, դրանց համաձայն նաև՝ ներխուժողը մի հոգի է:
«Ոստիկանության պետն անձամբ բանակցում է»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ բանակցության արդյունքում կրակոցներ արձակած անձը զենքը հանձնել է ՀՀ ոստիկանությանը։

23 Январь 2020 - 12:36 AMT
Полиция Еревана после переговоров нейтрализовала вооруженного мужчину, который захватил бизнес-центр «Эребуни-плаза».
Отмечается, что мужчина сдался и сложил оружие.
В 14:40 в полицию поступил сигнал о том, что в бизнес-центре «Эребуни плаза» есть вооруженный человек. На место происшествия отправились оперативные группы. Переговоры со стрелком вел начальник полиции Еревана.
По словам пресс-секретаря полиции Ашота Агароняна, в настоящее время ситуация стабильна и находится под контролем. По предварительным данным, пострадавших нет, ворвавшийся в здание действовал в одиночку.
У здания находятся несколько машин «Скорой помощи».
Ранее стало известно, что в ереванском бизнес-центре «Эребуни плаза» прозвучали выстрелы. В данном бизнес-центре, среди прочего, расположен и офис второго президента Армении Роберта Кочаряна. По словам его сторонника Армена Минасяна, у них имеется информация, что стрельба могла быть направлена против них.