Եկատերինբուրգ-Երևան չվերթն իրականացնող «Ուրալյան ավիաուղիների» ինքնաթիռը հետ է վերադարձել շասիի անսարքության ցուցիչի ազդանշանի պատճառով: Ինքնաթիռում 65 ուղևոր կար և անձնակազմի 6 անդամ, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Airbus А-320 ինքնաթիռն օդ է բարձրացել հունվարի 23-ին՝ ժամը 07:35-ին, բայց թռիչքից մոտ 1 ժամ անց ստիպված է եղել հետ վերադառնալ: ԻՆչպես տեղեկացնում է ՌԴ Քննչական կոմիտեի Ուրալի տարածաշրջանի տրանսպորտի քննչական վարչությունը, ստուգումներ են տանում:
«Բարձրություն հավաքելու ժամանակ գործել է շասիի անսարքության ցուցիչը, ինքնաթիռի հրամանատարը որոշել է վերադառնալ Եկատերինբուրգի օդանավակայան: Ինքնաթիռը բարեհաջող վայրէջք է կատարել: Ուղևորներն ու անձնակազմի անդամները չեն տուժել: Ինքնաթիռը չի վնասվել»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Самолет, вылетевший из Екатеринбурга в Ереван, вернулся обратно из-за сработавшего датчика неисправности шасси, никто не пострадал. Об этом сообщило Уральское следственное управление на транспорте СК РФ.
Ведомство уточнило, что Airbus А320 вылетел из аэропорта Кольцово 24 января в 7:35 (по местному времени), однако спустя примерно час самолет, на борту которого находились 65 пассажиров и шесть членов экипажа, вынужденно вернулся обратно, пишет РИА Новости.
«В ходе набора высоты сработал датчик неисправности шасси, в этой связи командиром воздушного судна принято решение о возвращении борта в аэропорт вылета… Воздушное судно произвело благополучную посадку в аэропорту вылета. Пассажиры, члены экипажа не пострадали. Воздушное судно не повреждено», – говорится в сообщении.
Следственное управление начало проверку по этому факту, сотрудники ведомства выясняют его причины и обстоятельства.
Самолет вновь вылетел по маршруту через 2 часа после вынужденной посадки, рейс осуществляют «Уральские авиалинии».