Հունվարի 31-ից փետրվարի 1-ը ևս 2101 մարդ է վարակվել կորոնավիրուսով, փոխանցում է CGTN– հեռուստաալիքը:
Չինաստանում հաստատվել է վարակի 11,821 դեպք, ևս 124-ը գրացվել են այլ երկրներում:
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) նոր կորոնավիրուսի բռնկումը Չինաստանում ճանաչել է միջազգային նշանակության արտակարգ իրավիճակ:
2019-ի դեկտեմբերից նոր տիպի կորոնավիրուսից մահացել է 259 մարդ, չինական հիվանդանոցներում վարակից բուժվել և դուրս է գրվել 243 մարդ:
Հունվարի 31-ին Ռուսաստանում ևս գրանցվել է կորոնավիրուսի երկու դեպք:
2020-ի հունվարի 31-ին հայտարարվեց՝ հաշվի առնելով կորոնավիրուսով պայմանավորված համաճարակային իրավիճակը, 2020-ի փետրվարի 1-ից մինչ մարտի 31-ը Չինաստանի քաղաքացիների համար ժամանակավորապես կասեցվում է Հայաստանի մուտքի վիզայի ազատ ռեժիմը:

За сутки число зараженных коронавирусом в Китае увеличилось на 2101 человек, всего от инфекции погибли 259 человек. Об этом сообщает телеканал CGTN.
По последним данным, в Китае подтвержден 11821 случай заражения коронавирусом, еще 124 зараженных выявлено в других странах. 243 пациента выписаны из больниц после выздоровления.
Ранее Всемирная организация здравоохранения признала вспышку коронавируса чрезвычайной ситуацией международного значения.
С 1 февраля Армения на два месяца приостановила безвизовый режим с Китаем в связи с ситуацией со вспышкой коронавирусом.