Uber-ը կասեցրել է 240 օգտատիրոջ հաշիվները, որոնք կարող էին վերջին շրջանում շփված լինել նոր կորոնավիրուսով վարակվածների հետ:
Ըստ ընկերության՝ երկու վարորդ շփվել են տեղացի օգտատերի հետ, ով կարող էր կորոնավիրուսով վարակված լինել, ուստի ժամանակավորապես արգելափակվել է այն ուղևորների հաշիվները, որոնց հետագայում տեղափոխել են այդ վարորդները, գրում է «Կոմերսանտը»:
Մեքսիկայի առողջապահության նախարարությունը հաստատել է, որ Uber-ի վարորդը կորոնավիրուսի կասկածով ուղևորների է տեղափոխել Լոս Անջելեսից:
Մեքսիկայում դեռևս վարակման հաստատված դեպքեր չկան՝ 10 կասկածելի դեպքից 9-ում բժիշկները եզրակացրել են, որ վարակ չկա:
Չինաստանում փետրվարի 4-ի դրությամբ 2019-nCoV կորոնավիրուսից մահացածների թիվը հասել է 425-ի: Դրա հարուցած թոքաբորբով հիվանդության հաստատված դեպքերը Չինաստանում 20,400-ն են:

4 Февраль 2020 - 08:03 AMT
Uber заявил, что приостановил действие аккаунтов 240 человек, которые могли недавно иметь контакты с теми, кто, возможно, заражен новым коронавирусом.
Сервис сообщил, что два водителя контактировали с местным пользователем, который может быть заражен коронавирусом, поэтому он временно заблокировал аккаунты пассажиров, которые позднее ездили с этими водителями, пишет «Коммерсантъ».
Министерство здравоохранения Мексики подтвердило, что водитель Uber перевозил пассажира из Лос-Анджелеса с подозрением на коронавирус.
В Мексике пока нет подтвержденных случаев заражения, в девяти случаях, в которых были подозрения на коронавирус, врачи пришли к выводу, что заражения нет.