Արցախի իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն ԵԱՀԿ առաքելությունը փետրվարի 6-ին հրադադարի պլանային դիտարկում է անցկացնելու Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում՝ Մարտակերտի Թալիշ գյուղից դեպի արևելք ընկած հատվածում:
Պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն անցկացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի (ԳՆԱՆ) դաշտային օգնականներ Օգնեն Յովիչը (Բոսնիա և Հերցեգովինա) և Գենադիե Պետրիկան (Մոլդովա), ինչպես նաև ԳՆԱՆ անձնական օգնական Սայմոն Թիլերը (Մեծ Բրիտանիա):
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկը, նրա դաշտային օգնական Միխայիլ Օլարուն (Մոլդովա) և ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակից Մարտին Շուստերը (Գերմանիա):
Արցախի Հանրապետության իշխանությունները պատրաստակամ են աջակցելու դիտարկման անցկացմանը և ապահովելու ԵԱՀԿ առաքելության անդամների անվտանգությունը։

The OSCE Mission will on Thursday, February 6 conduct a planned monitoring of the ceasefire on the line of contact between Artsakh (Nagorno Karabakh) and Azerbaijan.
From the Artsakh Defense Army positions, the monitoring will be conducted by field assistants to the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office (CiO) Ognjen Jovic (Bosnia and Herzegovina) and Ghenadie Petrica (Moldova), Personal Assistant to the Personal Representative of the OSCE CiO Simon Tiller (Great Britain).
From the opposite side of the contact line, the monitoring will be conducted by Personal Representative of the OSCE CiO, Ambassador Andrzej Kasprzyk, his field assistant Mihail Olaru (Moldova), and staff member of the Office of the CiO Personal Representative Martin Schuster (Germany).
The Artsakh authorities have expressed their readiness to assist in the process and ensure the security of the OSCE mission members.